Fotbal

VIDEO: To je ostuda! Hráčky Chelsea a Liverpoolu na hřišti klouzaly jak na ledě

VIDEO: To je ostuda! Hráčky Chelsea a Liverpoolu na hřišti klouzaly jak na ledě
Shanice van de Sandenová a Jess Carterová v utkání mezi Liverpoolem a Chelsea | Zdroj: Profimedia

Nedělní utkání mezi ženskými týmy Chelsea a Liverpoolu se nedohrálo. Rozhodčí zápas ukončil už po šesti minutách, protože hrací plocha absolutně nebyla připravena ke hře. Hráčky se na zmrzlém trávníku, který byl ještě dvě hodiny před výkopem uznán jako způsobilý, vůbec nemohly pohybovat a klouzaly jak po ledě, čímž riskovaly velká zranění.

Prestižní zápas se odehrál na Kingsmeadow Stadium, kde ženský výběr Chelsea hraje své domácí zápasy. Zatímco Blues se perou na čele tabulky s Manchesterem United o první místo, Reds jsou až na devátém místě s dvacetibodovou ztrátou na čelo. 

Oba týmy na hřišti ale strávily pouze šest minut. Na sociálních sítích byly zveřejněny záběry, jakým náročným podmínkám musely fotbalistky na zmrzlém trávníku čelit. Hráčky obou týmů se na trávníku vyloženě klouzaly a nemohly udržet rovnováhu. Na videu je třeba vidět, jak domácí Erin Cuthbertová nepříjemně uklouzla a s bolestivým výrazem v obličeji se chytla za nohu. 

Další nepříjemnou zkušenost měla její spoluhráčka Niamh Charlesová, která poté, co se zvedala z trávníku, opět uklouzla a spadla na zmrzlou hrací plochu. Aby hráčky udržely alespoň trochu rovnováhu, musely se během herních situací držet jedna druhé. Po šesti minutách se na to už rozhodčí Neil Hair nemohl dívat a utkání přerušil po konzultaci s kapitánkami obou týmů. 

Související obsah

​Pochopení pro celou situaci neměla manažerka Chelsea Emma Hayesová. "Od úvodních minut jste mohli vidět, že to je kluziště. Ten zápas neměl nikdy začít. Hráčky jsou v emocích. Některé chtějí hrát, jiné ne. Od toho by tu měla být FA (fotbalová asociace), aby rozhodla. Ale nebyla tu," posteskla si 46letá trenérka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události