Hokej

V Česku nerozhoduje výkonnost, ale kontakty a finance, kritizuje Lang

V úterý ráno byl hostem Snídaně hokejový světoběžník Nicholas Lang, který hrál hokej už na čtyřech kontinentech. Rozpovídal se nejen o svých exotických angažmá, ale také o českém hokeji, ve kterém vidí spoustu chyb.

V 25 letech toho má za sebou víc než kdejaký zkušenější hokejista. Nicholas Lang si zahrál v Česku, Německu, Rakousku, Kanadě, USA, Litvě, Turecku, Bulharsku, Egyptě a na Islandu. "Koukal jsem, kde bych mohl hrát, kdybych se nedostal na top úroveň. Bohužel to není jenom o výkonnosti a rozhoduje další spousta věcí. Já nechtěl končit s něčím, co mám rád. Tak jsem si řekl, že někde začnu, že tam budu trénovat a oni mě budou mít třeba za Jágra," smál se Lang.

Zřejmě nejexotičtější zemí, kde hrál, je Egypt. "Chtějí se dostat do Mezinárodní hokejové federace. Zatím tam ještě nejsou, ale pracují na tom. Já s nimi byl v kontaktu přes rok díky mému kamarádovi, se kterým jsem hrál hokej v Severní Americe. On právě reprezentoval Egypt na turnaji v Dubaji. Chtěl jsem jim s tím pomoct, tak jsem jim ukázal nějaké tréninkové jednotky. Byl to příjemný čas, ale po měsíci jsem šlápl na zmizík a odletěl jsem zpátky do Bulharska," popsal brněnský rodák.

"Snažím se v těch zemích zanechat českou stopu a ukázat mladým klukům, že i když nehrajete NHL, tak to není konec světa," pokračoval hokejista, jenž aktuálně působí v CSKA Sofia, kde za čtyři zápasy udělal 25 bodů (10+15).

Související obsah

​Otázka přišla také na český hokej, do kterého se Lang tvrdě opřel. "Výkonnost sportovce prostě nerozhoduje. U nás rozhodují kontakty a finance. A nijak se to nemění. My si tady pořád stěžujeme, že nemáme medaile, ale kdyby opravdu hráli ti nejlepší hráči, bylo by to jiné. Soutěže bychom měli kvalitnější a naši kluci by nemuseli odcházet do zahraničí," uzavřel Lang.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události