Hokej

Blíží se souboj hokejových influencerů: Cestovatel Lang vyzval hráče Slavie

Blíží se souboj hokejových influencerů: Cestovatel Lang vyzval hráče Slavie
Český hokejista Nicholas Lang | Zdroj: Se svolením Nicholase Langa

Různých speciálních hokejových zápasů už byla velká spousta. Ať už šlo o různá utkání hvězd, nebo charitativní akce. Nyní se ale schyluje k duelu o český hokej mezi světoběžníkem Nicholasem Langem a hokejistou Slavie Praha Vladislavem Houškou.

"Svým způsobem jsem Houšku k zápasu vyprovokoval. Spousta lidí si myslí, že když hraji hokej v Turecku nebo Bulharsku, tak neumím ani držet hokejku a nazout si brusle. Chci ukázat, že toho umím víc než kluci, kteří hrají první ligu nebo extraligu. Chci ukázat, že i kluci, kteří hrají nižší zahraniční soutěže jako čtvrtou německou nebo druhou italskou, tak mají na víc. Ale kvůli systému, který v Česku je, tak šanci nedostanou, případně nedostanou tak dobré podmínky, aby je to uživilo," prozradil důvody zápasu pro TN.cz 25letý Lang.

"Chci jednoduše ukázat, že hokej hrát umíme a že je úplně jedno, jakou soutěž člověk hraje. Pořád hokejisty soudíme podle toho, kde hrají, ale ne podle toho, co umí. Chci ukázat, že hokejisté jako my nikdy pořádně nedostali šanci, ale zároveň, že jsme to nikdy nevzdali a stále se zlepšujeme," pokračoval odhodlaně Lang, který momentálně kroutí svou druhou sezonu v bulharské CSKA Sofia.

Související obsah

​A Lang přidal další důvod, proč k zápasu dojde. "Chceme předat zprávu mladým klukům, aby na sobě stále pracovali. A i když se neprosadí do nejvyšších soutěží, většinou kvůli protekcím a financím, tak tím život nekončí a můžou jít do světa, kde dostanou daleko lepší podmínky. Chci ukázat, že u nás prostě nehrají ti nejlepší. Pořád se v Česku mění různé systémy a lepší kluci jsou často utlačovaní těmi, kteří si to zaplatí," dodal kriticky Lang, kterému se vůbec nelíbí stav českého hokeje.

​Svůj pohled na zápas přidal i slávista Vladislav Houška. "Celé to vzniklo tak, že na mě Nicholas udělal asi 38 videí na tiktok, kdy se navážel do systému českého hokeje a speciálně do mě. Lidi to pak začalo zajímat a čekali, jakým způsobem se tento konflikt vyvrbí. Mně přišlo lepší uspořádat zápas než se dohadovat na internetu. Za naše slova teď budou mluvit činy," řekl pro TN.cz odhodlaně Houška, jenž letos za Slavii odehrál 15 zápasů, ve kterých si připsal sedm bodů.

Pozvánka na zápas o český hokej | Zdroj: Šlechta ze Štatlu

​"V zápase půjde o spoustu faktorů. Minimálně můj tým a moji kamarádi to berou tak, že se zase sejdeme a zahrajeme si hokej. Zpestřené je to tím, že porazíme někoho, kdo si to zaslouží. Budeme mu moct zavřít hubu, protože říká něco, s čím my absolutně nesouhlasíme. Budeme chtít potrestat každé slovo, které řekl proti českému hokeji a proti mně," doplnil důvod Houška, proč nabídku na zápas přijal.

Mezi oběma hráči jede na sociálních sítích poměrně ostrý trashtalk, oba se shazují a navzájem také hecují. "Hecovačky jedu víceméně já, protože on na mě nemá co vytáhnout, takže v tomhle mám navrch. Nenávist mezi námi se projeví, až se to bude všechno blížit. A pak v samotném duelu. Budou to jatka a bude to na krev. Každý z týmu Houšky bude chtít trefit Langa, každý z týmu Langa bude chtít trefit Houšku," doplnil Lang.

Související obsah

​Samotný zápas by měl proběhnout někdy po sezoně, nejspíš v dubnu. Jedinou jistotou je zatím to, že se bude hrát v Praze. A koho dva hlavní protagonisté mají ve svých týmech? "Záleží, kdo všechno dorazí. Sezona je ještě dlouhá a stát se může všechno. Počítat můžu se Šimonem Marhou, Markem Malinským, Ivanem Hodulonem, Liborem Macháněm, Tomášem Račickým, Christiánem Pavlasem, Petrem Panáčkem, Matyášem Kaškem, Jirkou Karafiátem a dál to budu doplňovat. Může se ale pořád stát, že se někdo zraní nebo nebude mít čas. Například Šimona Marhu, který hraje druhou ligu ve Švýcarsku, beru z toho důvodu, abych ukázal, jak se s mladými kluky pracuje tam. Co si budeme povídat, Švýcaři nás v posledních letech začali pravidelně přehrávat," poodhalil nominaci Lang.

"Představení mého týmu proběhne na mém youtube kanále. Budou to v podstatě všichni kamarádi, se kterými jsem kdy nastoupil na led. Lanýž se navážel i do těchto kluků, a proto je tam chci. Alespoň budou mít všichni důvod se snažit. Chceme mu vysvětlit, jak se má a nemá chovat k hráčům v českém hokeji," dodal na závěr nahecovaný Houška.

Podívejte se na jeden z proměněných nájezdů Nicholase Langa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události