Fotbal

Hašek má problémy i v Turecku. S klubem odmítl odjet na soustředění

Hašek má problémy i v Turecku. S klubem odmítl odjet na soustředění
Zdroj: Profimedia

Kariéra českého fotbalisty Martina Haška jde od deseti k pěti. Turecký tisk informoval, že se 27letý záložník odmítl zúčastnit přípravného kempu s druholigovým Erzurumsporem. Důvodem měly být psychické problémy.

Podle webu gazetespula.net Hašek vynechal přípravný kemp v Antalyi a do klubu údajně poslal zprávu, že důvodem jeho absence není zranění, ale psychické důvody.

Hašek údajně už dříve zažádal o odchod z klubu, ale Erzurumspor má nyní zákaz přivádět nové hráče, takže pouštět své fotbalisty se mu vůbec nehodí. Podle technického ředitele Muzafera Bilazera klub ani žádnou nabídku na Haška nedostal.

"Hašek je náš hráč. Nemůžeme přivádět hráče, takže jsme mu řekli, že nechceme, aby odcházel. Dosud se k nám nepřipojil," uvedl 12. ledna Bilazer. V aktuální sezoně nastoupil Hašek do většiny zápasů. V 15 utkáních dal jeden gól. Erzurumsporu patří až 15. místo druhé nejvyšší turecké soutěže.

Syn bývalého reprezentanta Martina Haška měl zajímavě rozjetou kariéru, ale zlom nastal v roce 2020, kdy jednostranně rozvázal smlouvu se Spartou. Sbor rozhodců FAČR a loni v listopadu i mezinárodní arbitráž CAS uznaly, že Hašek na odstoupení od smlouvy neměl nárok, a tak byl fotbalista donucen zaplatit Spartě pokutu více než dva miliony korun.

Související obsah

​Liberecký rodák po téměř roční pauze našel angažmá ve Würzburgeru a následně přestoupil do tureckého Erzurumsporu. Kde a jestli vůbec ještě Hašek bude hrát, je nyní ve hvězdách.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události