Fotbal

Důvod rozchodu Ronalda s Mendesem? Agent nesplnil ultimátum, píší Španělé

Důvod rozchodu Ronalda s Mendesem? Agent nesplnil ultimátum, píší Španělé
Cristiano Ronaldo na tiskové konferenci v Saúdské Arábii | Zdroj: Profimedia

Proč se po skoro dvaceti letech rozešel Cristiano Ronaldo se svým agentem Jorgem Mendesem? Španělská média možná přišla s odpovědí. Portugalský fotbalista údajně dal svému krajanovi ultimátum, že buď mu zajistí angažmá v Bayernu Mnichov, nebo londýnské Chelsea, jinak je mezi nimi konec.

Manchester United v loňské sezoně Premier League skončil na pátém místě tabulky. Od té doby bylo jasné, že si historicky nejúspěšnější anglický klub nezahraje v následujícím ročníku Ligy mistrů, s čímž byl Cristiano Ronaldo nespokojen, protože v této soutěži, kde dosáhl největších úspěchů, toužil stále hrát. 

Jeho agent Jorge Mendes se jej proto snažil udat do spousty klubů, které nejprestižnější klubovou soutěž na světě v sezoně 2022/2023 hrají. Ve hře byl například Bayern Mnichov, Chelsea, Frankfurt, Marseille, Atlético Madrid, Dortmund, Neapol nebo PSG. Ani v jednom případě ale nepochodil. 

Španělský deník El Mundo ale nyní přišel s informací, že Ronaldo dal Mendesovi v létě ultimátum, že mu má zařídit angažmá buď v Bayernu Mnichov, nebo v Chelsea, jinak se jejich cesty rozejdou. 

Související obsah

​​Oba kluby ale pětinásobného vítěze Ligy mistrů odmítly. Veřejně mu sice vyjádřily úctu, že si váží toho, co Ronaldo ve své kariéře dokázal, ale v současnosti nezapadá do konceptu, kterým se chtějí v budoucnosti ubírat. 

Na začátku letošního roku tak Ronaldo s Mendesem ukončili spolupráci. Ještě předtím stvrdili Portugalcův přestup do saúdskoarabského Al-Nassru, kde už odehrál dva zápasy. V prvním přátelském utkání vstřelil dva góly do sítě PSG, v lize se ale neprosadil. 

Podívejte se na sestřih prvního Ronaldova zápasu v saúdskoarabské lize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události