Fotbal

Kdo se stane novým trenérem brankářů Bayernu? Drobný je horkým kandidátem

Kdo se stane novým trenérem brankářů Bayernu? Drobný je horkým kandidátem
Jaroslav Drobný | Zdroj: Profimedia

Bayern Mnichov podle německých médií odvolal trenéra brankářů Toniho Tapaloviče, který už v úterý nebude na lavičce v utkání proti Kolínu nad Rýnem. Slavný klub má nyní dvě varianty, jak ho nahradit. Uvolněnou pozici zaujme buď Jaroslav Drobný, který momentálně trénuje brankáře v juniorce Bayernu, nebo Tom Stark, jenž působí ve výběru do devatenácti let.

Jaroslav Drobný se stal trenérem juniorky Bayernu Mnichov v říjnu 2021. Nyní může postoupit ještě o stupínek výše. Uvolnila se totiž stejná pozice v áčku slavného klubu poté, co si musel sbalit kufry Toni Tapalovič, který působil v klubu od roku 2011.

Drobný ale není jediným kandidátem. Klub chce lovit ve svých vodách, a tak druhou variantou je Tom Stark, který od roku 2019 trénuje brankáře do devatenácti let. Vedení Bayernu chce o vítězi výběrového řízení rozhodnout co nejdříve. 

Pokud by se Drobný přesunul do áčka, měl by na starost legendárního Manuela Neuera, který je momentálně kvůli zlomenině nohy mimo hru, novou posilu Yanna Sommera a Svena Ulreicha. Z hostování se po sezoně pak z AS Monaco vrátí Alexandre Nübel, se kterým měl právě Tapalovič neshody kvůli nedostatečné komunikaci. 

Související obsah

Jarní část německé Bundesligy už začala. Bayern Mnichov na úvod remizoval s Lipskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události