Fotbal

Bayern je obrovská výzva, ale nic pro mladé české gólmany, říká Drobný

Bayern je obrovská výzva, ale nic pro mladé české gólmany, říká Drobný
Zdroj: Profimedia

Když světlo světa spatřila informace, že bývalý brankář Jaroslav Drobný bude působit v Bayernu Mnichov jako trenér brankářů juniorky, byla to zpráva jako hrom. Bývalý hráč Fulhamu, Hamburger SV, Werderu Brémy nebo Českých Budějovic ale přiznává v rozhovoru pro agenturu Sport Invest, že byl s německým gigantem domluvený už dříve.

Na konci minulé sezony Drobný ukončil aktivní hráčskou kariéru, když až do 42 let oblékal dres Českých Budějovic. V posledních měsících se ale střídal s nadějným Vojtěchem Vorlem. "Od léta bydlíme v Mnichově, aby děti mohly začít školní rok v nové škole. Spolupráce měla původně startovat až od ledna, kdy jsem měl nastoupit do campusu k mládeži. Vše urychlily zdravotní problémy Waltera Junghanse, který má na starosti brankáře u juniorky."

To, že se jedná o práci s mládeží a nikoliv dospělým týmem, ale Drobnému vůbec nevadí, ba naopak. "Dostal jsem nabídku práce s mladými, tu jsem přijal s nadšením a absolutním respektem. Cokoliv jiného než stoprocentní koncentrace na současnou práci je nemyslitelné. Vždy jsem chtěl po spoluhráčích maximum a stejně to mám sám se sebou. První tým Bayernu je nejen v rámci trenérství nejvyšší možná meta, tam v tuto chvíli vůbec nekoukám," říká Drobný, který zároveň ale jedním dechem dodává, že angažmá v prvním týmu by pro něj byla také obrovskou výzvou.

Související obsah

Práce v bavorském klubu ho těší o to víc, že Bayern je podle něj nejlepším klubem na světe. "Chápu, že je to poměrně subjektivní hodnocení, ale organizací, systémem práce i vítěznou mentalitou prostě vidím klub nejvýš.  A být jeho součástí je pro mě čest," říká Drobný s nadšením.

Mladým českým brankářům by ale angažmá v Bayernu nedoporučoval. "Při vší úctě ke klukům v české lize bych to teď neudělal. Není to podcenění českých brankářů, je to ale obrovské specifikum týmu, jakým je Bayern. Tam navíc historicky byli skvělí němečtí brankáři, reprezentanti. A německá brankářská škola produkuje nadále skvělé gólmany. Nicméně věřím, že někteří mladí brankáři, kteří jsou nyní ve velkých klubech v zahraničí a nasávají tamní přístup k fotbalu, tu šanci třeba v budoucnu dostanou."

Drobného nový zaměstnavatel o víkendu převálcoval Leverkusen 5:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události