Pardubice ve šlágru kola jasně přehrály Třinec. Kladno vyhrálo

Hokejisté Pardubic se radují ze vstřeleného gólu | Zdroj: Profimedia

Hokejisté Pardubic si upevnili první místo v tabulce nejvyšší české hokejové soutěže, když vyhráli na ledě Třince přesvědčivě 4:0. Zaznamenali tak už šestou výhru v základní hrací době v řadě. Naopak Oceláři se trápí a počtvrté v řadě si z utkání neodnáší ani bod. Důležitou výhru zaznamenalo Kladno, které na domácím ledě porazilo Liberec.

Na gól v Třinci si fanoušci museli počkat až do 28. minuty utkání. Adam Musil si najel od pravého mantinelu před branku a poslal puk směrem k Mazancovi. Tento pokus sice ještě obránce pokryl, ale následná střela Musila už skončila v síti.

O vítězství hosté definitivně rozhodli ve třetí třetině. Nejdříve ve 45. minutě zvýšil na 2:0 Štetka. když využil přihrávky Hrehorčáka, poté přidal třetí gól svého týmu Hyka a na konečných 4:0 uzavřel Lukáš Sedlák. Dynamo tak má po jasné výhře devítibodový náskok na druhé Vítkovice. Naopak Třinec se ještě musí obávat o umístění v první čtyřce.

​Důležitou výhru si připsali hokejisté Kladna, kteří díky gólům Indráka, Zikmunda a Dotchina porazili Liberec 3:2. Stále jsou sice poslední, ale na České Budějovice, které v záchranářském souboji prohrály s brněnskou Kometou, ztrácí pouze čtyři body.

Úterní výsledky 41. kole Tipsport Extraligy:

HC Oceláři Třinec –⁠ HC Dynamo Pardubice 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky: 28. A. Musil, 45. Štetka, 53. Hyka (L. Sedlák), 58. L. Sedlák

BK Mladá Boleslav –⁠ HC Olomouc 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 10. O. Roman (Lantoši, Pýcha), 42. O. Najman (M. Beránek), 50. Kel. Klíma (Bičevskis), 53. Lunter (Dvořáček)

Rytíři Kladno –⁠ Bílí Tygři Liberec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (M. Procházka), 49. Dotchin (M. Procházka) – 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner)

HC Kometa –⁠ Motor České Budějovice 5:2 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky: 3. Hrbas (Ščotka, Kollár), 22. Flek (Kollár, Furch), 39. Flek, 51. Pospíšil (Kollár, Flek), 60. Flek (Pospíšil) – 14. Vondrka (Pech, Gulaš), 51. Doležal (Hanzl, Percy)

Mountfield HK –⁠ HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 30. Lev (F. Pavlík, Rosandić), 48. Perret, 55. Chalupa (Eberle)