Další sporty

LeBron dokonal historický počin. Chtěl jsem ho nechat, žertoval trenér soupeře

LeBron dokonal historický počin. Chtěl jsem ho nechat, žertoval trenér soupeře
LeBron James střílí v zápase proti Clippers | Zdroj: Profimedia

Basketbalista LeBron James v noci nastřílel proti LA Clippers 46 bodů, čímž doplnil svou sbírku. Pouze proti Clippers doteď nezažil alespoň 40bodový večer, takže nyní už má tento počin proti všem 30 týmům ligy. Tenhle kousek se mu povedl jako prvnímu hráči v historii. Důvod k radosti měl ale spíše soupeř, Lakers totiž padli s Clippers 115:133.

James proti Clippers opět zářil a suverénně přestřílel všechny ostatní. Druhý největší bodový zisk v zápase zapsal Paul George z Clippers (27), jehož LeBron zastínil 46 body. Alespoň 40 bodů v zápase tak zaznamenal už proti všem 30 organizacím NBA, což se dosud nikomu nepovedlo, ale na výhru v zápase to nestačilo, takže trenér Clippers měl po zápase náladu i na vtipy.

"Chtěl jsem, aby Bron dal 40 bodů, aby měl 40 proti každému týmu," řekl po utkání Ty Lue. Se smíchem poté dodal: "Ne, ale byl na to rozjetý."

Sám LeBron po zápase nezářil štěstím. "Je to velmi těžké nějak přijmout tyhle rekordy, protože nechci slavit po prohrách," uvedl James, kterého dělí už jen 178 bodů od historického rekordu Kareema Abdul-Jabbara, jenž za celou kariéru v NBA nastřílel 38 387 bodů.

Související obsah

​"Je to úžasné. Myslím, že jedna věc, která na tom vyčnívá, je, jak dlouho to dělá. Je mu 38 a dneska dal 46 bodů. To je vážně působivé," vystřihl svému soupeři poklonu Paul George.

LeBron James je opravdovou ikonou NBA. Ještě letos by se měl stát nejlepším střelcem v historii, čtyřikrát slavil výhru celé ligy a od roku 2005 nechyběl ani na jednom Utkání hvězd.

Nedávno LeBron James překonal metu 38 000 bodů v NBA jakožto druhý hráč v historii:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události