Hložek pomohl gólem k výhře Bayeru. Ten slaví už pátou výhru v řadě a je osmý

Ve středu v 17. kole německé fotbalové Bundesligy hráči Dortmundu na poslední chvíli odvrátili ztrátu bodů a díky gólu Reyny v nastavení porazili Mohuč 2:1. Adam Hložek svou druhou ligovou trefou pomohl Leverkusenu k výhře nad Bochumí 2:0. Jiří Pavlenka v dresu Brém prohrál s Unionem Berlín.

Úvod zápasu mezi Dortmundem a Mohučí byl velmi zběsilý. Už ve druhé minutě se dostali do vedení domácí hráči Mohuče. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Lee Jae-Sung a bylo to 1:0.

Fotbalisté Dortmundu s odpovědí nečekali dlouho a hned ve 4. minutě bylo vyrovnáno. Z dálky vystřelil Julian Ryerson a jeho střela byla ještě tečována domácím obráncem, která změnila trajektorii míče mimo dosah brankáře Dahmena.

O pár minut později už mohl Dortmund jít do vedení, ale Moukoko sám proti brankáři Mohuče neuspěl. Do zakončení se ve 14. minutě dostal také Adeyemi, ale i ten branku domácích přestřelil.

​Zbytek utkání už mnoho zajímavého nenabídl, ale skóre se přeci jen ještě změnilo v úplném závěru utkání. Ve třetí minutě nastavení si po rohovém kopu našel míč Haller, který hlavou přiklepl míč k Reynovi, který míč doklepl do brány. Dortmund tak zvítězil nad Mohučí 2:1.

Podívejte se na sestřih z utkání Mohuče proti Dortmundu:

​Hráči Bochumi přijeli na hřiště Leverkusenu a už od prvních minut prohrávali. V 5. minutě byl ve vápně podražen Diaby, a i když nechal nejprve rozhodčí faul bez povšimnutí, později se k zákroku vrátil a po shlédnutí videa odpískal penaltu. K pokutovému kopu se postavil Edmond Tapsoba a s přehledem proměnil. Od 8. minuty tak domácí Leverkusen vedl.

Hned o minutu později mohla Bochum vyrovnat, ale velkou šanci Asana dokázal brankář vyrazit na domácího obránce, který sice míč nejdříve nasměroval do vlastní branky, ale stihl ho včas odkopnout pryč.

Druhou branku Leverkusenu mohl o chvíli později přidat Diaby, ale i když dostal míč do sítě, gól nemohl platit kvůli ofsajdu. Druhého gólu se tak domácí dočkali až ve druhém poločase a postaral se o něj Adam Hložek. Ten dokázal usměrnit přízemní centr Floriana Wirtze ve skluzu až za záda brankáře Riemanna.

​V závěru mohl z dobré šance snížit Kevin Stöger, ale těsně minul branku. V nastaveném čase měl šanci také Adli, ale jen trefil brankáře Riemanna do hlavy. Leverkusen tak porazil Bochum 2:0 a připsal si už svou pátou výhru v řadě. Po špatném vstupu do sezony se vyšplhal už na 8. příčku v tabulce.