Bayern podruhé v řadě ztratil. Alespoň bod zachránil krásnou ranou Kimmich

Bayern Mnichov ani ve druhém zápase jarní části nedokázal vyhrát. Tentokrát remizoval na domácím hřišti s Kolínem nad Rýnem 1:1. Alespoň bod zajistil bavorskému klubu v 90. minutě parádní střelou Joshua Kimmich. Fotbalisté Lipska si na stadionu Schalke 04 s chutí zastříleli. Poslední tým tabulky porazili jednoznačně 6:1, když se gólem a třemi asistencemi blýskl především Dani Olmo. Po jasné výhře se svěřenci trenéra Roseho posunuli na druhé místo.

Kolín nad Rýnem si v minulém kole zvesela zastřílel proti Werderu Brémy, který porazil 7:1. Soupeře Slovácka z Evropské konferenční ligy ale v úterý čekal soupeř ze všech nejtěžší –⁠ Bayern Mnichov, a to ještě ke všemu na jeho hřišti.

Svěřenci trenéra Baumgarta se ale soupeře vůbec nezalekli. Už ve čtvrté minutě se dostali do vedení, když po rohovém kopu prodloužil míč hlavou Julian Chabot a na zadní tyči čekal nikým nehlídaný Iljás Schirí, který poslal míč do sítě.

Ve 14. minutě mohlo být srovnáno, když zblízka zakončoval Serge Gnabry, ale Marvin Schwabe proti němu skvěle zasáhl. Německý brankář se předvedl i těsně před přestávkou. vyrazil tvrdou střelu Benjamina Pavarda a následná Goretzkova hlavička skončila mimo.

Po návratu ze šaten se k nebezpečným střelám zpoza brány dostali Matthijs de Ligt a střídající Ryan Gravenberch, ale ani jeden neuspěl. V 54. minutě se do zakončení uvnitř vápna dostal Coman, ale i tentokrát byl Schwabe pozorný. Další velkou šanci měl v 79. minutě Thomas Muller, ale jeho hlavičku brankář Kolína bravurně vyrazil.

Nakonec se ale Bayernu podařilo na Schwabeho vyzrát. A stálo to za to! Joshua Kimmich vystřelil z velké dálky a vymetl šibenici hostující branky, čímž stanovil konečnou remízu 1:1. Bayern Mnichov tak i podruhé v řadě nedokázal vyhrát. V tabulce ale stále drží první místo před druhým Lipskem.

Lipsko po jarním restartu Bundesligy uhrálo cennou remízu s Bayernem Mnichov, na kterou chtělo navázat v utkání se Schalke 04, které je na posledním místě. Za domácí nebyl ani na lavičce Alex Král, protože stále bojuje se zraněnými zády.

Roli favorita začali hosté plnit už v osmé minutě utkání. Werner přihrál Silvovi, který přesnou střelou k tyči nedal Schwolowovi šanci. V 16. minutě už to bylo o dva góly, když se prosadil Benjamin Henrichs střelou na zadní tyč.

​Když už se oba týmy chystaly do šaten, přišly pro domácí další dvě tvrdé rány na solar. Nejdříve ve 45. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase André Silva a ve třetí minutě nastavení první půle zvýšil na 4:0 Timo Werner.

Ve druhém poločase se sice Schalke podařilo snížit, ale na odvrácení debaklu to nestačilo. Brankář posledního týmu tabulky musel lovit míč ze sítě ještě dvakrát po gólech Daniho Olma a Yussufa Poulsena. Lipsko se tak po výhře 6:1 posunulo alespoň dočasně na druhé místo tabulky. Schalke je s pětibodovou ztrátou na sedmnáctou Herthu poslední.

Úterní výsledky 17. kola Bundesligy:

FC Schalke 04 –⁠ RB Lipsko 1:6 (0:4)

Branky: 57. Kozuki – 8. Silva, 16. Henrichs, 45. Silva, 45+3. Werner, 84. Olmo, 90. Poulsen

Bayern Mnichov –⁠ 1. FC Kolín nad Rýnem 1:1

Branky: 90. Kimmich  – 4. Schirí

Hertha BSC –⁠ Vfl Wolfsburg 0:5

Branky: Svanberg, 31. Arnold (pen.), 34. Wind, 72. Baku, 86. Marmúš

TSG 1899 Hoffenheim –⁠ VFB Stuttgart 2:2

Branky: 11. Kramarić, 90+4. Kramarić – 45+5. Guirassy, 77. Endo