Hokejová Sparta ve speciálních dresech vyhrála už posedmé v řadě

Hráči HC Sparta Praha ve speciálních dresech na podporu IZS | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Hokejová extraliga ve středu nabídla jediný zápas, ve kterém Sparta přivítala Litvínov. Sparťané nastoupili ve speciálních dresech na počest složek integrovaného záchranného systému. Spartě se zápas vydařil a připsala si už sedmou výhru v řadě, když porazila Litvínov 3:2.

Hokejová Sparta ve 41. kole extraligy vzdala hold všem záchranářům, vojákům, policistům a hasičům. Před začátkem utkání se konal speciální ceremoniál právě na počest složkám IZS.

Zápas začal v poklidném tempu a první branka přišla až v 17. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil David Tomášek. Ve druhé třetině dokázal vyrovnat Nicolas Hlava, který vypálil tvrdě z oblasti pravého kruhu a puk se nakonec dokutálel až za záda brankáře Kováře.

​Vedení Spartě vrátil zpátky ve 32. minutě Michal Řepík, který opět využil přesilovou hru. O pár minut později přidal Řepík svůj druhý gól v utkání po krásném sólu. Ve třetí třetině ještě snížil Patrik Deml, ale vyrovnat už hosté nedokázali, a tak Sparta vyhrála nad Litvínovem 3:2 a připsala si svou sedmou výhru v řadě.

Výsledek 41. kola hokejové extraligy:

Sparta Praha – Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky a asistence: 17. Tomášek (Kaše), 32. Řepík (M. Forman, P. Kousal), 36. Řepík – 29. Hlava, 47. Demel (Šalda, Havelka)