Motorsport

Vše dobře dopadlo. König začíná studovat a superbiky pojede dál

Vše dobře dopadlo. König začíná studovat a superbiky pojede dál
Oliver König v závodu MS superbiků | Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Ještě před týdnem byla další kariéra mladého českého závodníka Olivera Königa v ohrožení, protože svému manažerovi zatajil, že přestal studovat. Nyní se ale vše v dobré obrátilo, studium si zajistil a další superbiková sezona pro něj proběhne podle plánů.

König v loňské sezoně svému manažerovi Miloši Čihákovi zatajil, že se přestal vzdělávat. Nyní nejdůležitější podmínku svého manažera splnil a může v nejprestižnější kubatuře superbiků pokračovat dál. 

"Miloš je ostrý manažer a vím, že to myslí se mnou dobře. Trochu mě překvapilo, jak si trval na svém. Beru také v potaz, že to nebylo fér, když jsem mu to zamlčel. Tímhle to napravím a budu se snažit pilně studovat a dobře závodit," prozradil König, jenž nastoupil na dálkové studium na NEWTON University.

"Chci za to poděkovat manželce Miloše, že mi pomohla. Doslova mi zachránila sezonu," dodal s úsměvem český mladík. König je navíc nadšený ze změn, které v týmu proběhly. Nově jeho tým bude česko-španělský a bude se jmenovat Orelac Racing Movisio.

Související obsah

​​​K českému závodníkovi přichází nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků bude Lukáš Porš. "Je to skvělé. Mého nového technického ředitele znám z kategorie do 300 ccm. S českými mechaniky se znám od malička, mám s nimi parádní vztah. Atmosféra v týmu je úplně jiná a mám z toho radost," je spokojený König, jenž v loňské sezoně vybojoval tři body.

"Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čehož mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší," prozradil jezdcův manažer Miloš Čihák.

"Na začátku minulé sezony měl na nejrychlejší ztrátu minutu a půl a ke konci roku už ztrácel jen čtyřicet vteřin a dokázal předjíždět velká jména. Rád bych, aby také letos ukázal progres, zlepšit se musí od brzdění, průjezdů, výjezdů až po komunikaci s šéfmechanikem. Věřím, že to zvládne," přeje si Čihák.

Související obsah

​A jaké si dává cíle pro novou sezonu? "Dávat si cíle do sezony si nevezmu na triko. Přicházejí jezdci se zkušenostmi z MotoGP nebo kteří jezdili mezi elitou v Supersportech. Já jsem jediné jméno, které na svém kontě nemá skoro nic. Podle toho se budu chovat, chci se zlepšit oproti loňsku," řekl König. Novými jmény mezi superbikovými závodníky jsou například Danilo Petrucci, Remy Gardner nebo Lorenzo Baldassarri.

König, který je momentálně na testech ve španělském Jerezu, má smlouvu s týmem Orelac Racing Movisio na jeden rok. Zájem byl ale i z jiných týmů. "Podmínky jsme vyjednávali poměrně dlouho už od závodu v Argentině. Od začátku nám bylo jasné, že chceme, aby zde Oliver pokračoval. Chtěli jsme to však posunout dál, proto to tak tak trvalo. Tímto šéfovi Orelacu Jose Calerovi děkuji a doufám, že se sezona povede," řekl na závěr Čihák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události