Fotbal

83 % držení míče a 31 střel nestačilo. Ajax po dalším fiasku vyhodil trenéra

83 % držení míče a 31 střel nestačilo. Ajax po dalším fiasku vyhodil trenéra
Zklamaný Dušan Tadič po dalším neúspěchu Ajaxu | Zdroj: Profimedia.cz

Nizozemský Ajax po odchodu trenéra ten Haga a několika hvězd hlavního týmu pořádně strádá. V posledních sedmi ligových zápasech slavný tým nedokázal ani jednou vyhrát a aktuálně se krčí na netradičním pátém místě. Po poslední ztrátě byl dokonce odvolán trenér Alfred Schreuder.

Někdejší asistent katalánské Barcelony Alfred Schreuder nahradil v létě odcházejícího ten Haga, ale od té doby to jde s Ajaxem z kopce. Vždyť v domácí soutěži vyhrál naposledy 22. října.

Nyní má amsterdamský celek šest remíz v řadě a je až na pátém místě. Vedoucí Feyenoord má před nejúspěšnějším nizozemským týmem náskok sedm bodů a může tak snít o prvním titulu po šesti letech. 

Související obsah

Ajax naposledy nedokázal porazit šestnáctý Volendam, a to i přes naprosto neuvěřitelnou převahu. Tým Alfreda Schreudera dominoval, statistika držení míče se vyšplhala k 83 % a celkem Ajax vypálil 31 ran. Přesto musel alespoň remízu zachraňovat v 80. minutě Kudus. 

Toto bylo pro vedení Ajaxu posledním hřebíčkem do rakve a odvolalo trenéra Schreudera a jeho asistenta Matthiase Kaltenbacha. "Je to bolestivé rozhodnutí, ale je nezbytné. Bez ohledu na dobrý vstup do sezony jsme ztratili spoustu zbytečných bodů," okomentoval odvolání trenéra pro klubový web výkonný ředitel Edwin van der Sar. 

V Bundeslize se daří Adamu Hložkovi, který se prosadil proti Bochumi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události