Fotbal

Předposlední místo není úspěch. Everton vyhodil trenéra Franka Lamparda

Předposlední místo není úspěch. Everton vyhodil trenéra Franka Lamparda
Frank Lampard byl odvolán z funkce hlavního trenéra Evertonu | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Everton se rozloučil s trenérem Frankem Lampardem. Tomu se sice povedlo liverpoolský celek v minulém ročníku udržet v nejvyšší lize, ale výkony Toffees se nezlepšily. Vedení předposledního týmu Premier League se tak rozhodlo legendu Chelsea odvolat.

15 bodů ve 20 zápasech je velkým zklamáním liverpoolského celku, který v dalším kole přivítá rozjetý Arsenal. Aktuálně Toffees opět bojují o udržení v Premier League, po půlce sezony se navíc vedení rozhodlo odvolat hlavního trenéra Franka Lamparda. 

Tomu byl osudným poslední zápas, záchranářský duel dopadl v neprospěch jeho týmu. Na půdě West Hamu totiž Everton prohrál 0:2. O novince informuje například Sky Sports News. Podle jejich zdrojů se na jeho odvolání shodlo celé vedení. 

Související obsah

Lampard strávil na lavičce Evertonu bez osmi týdnů jeden rok. Předtím trénoval londýnskou Chelsea a v nižší lize Derby County. Aktuálně patnáctý tým Premier League zatím neoznámil náhradu, ale měl zájem o Davida Moyese, který působí na lavičce West Hamu.

Tým z Liverpoolu ztrácí aktuálně na pozice zaručující udržení dva body, ale má velmi špatnou formu. Za tři body v lize zvítězili Evertonští naposledy 22. října proti Crystal Palace.

Everton na začátku ledna vypadl i z FA Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události