Další sporty

Sagan chce vše podřídit olympiádě. Po sezoně skončí se silniční cyklistikou

Sagan chce vše podřídit olympiádě. Po sezoně skončí se silniční cyklistikou
Slovenský cyklista Peter Sagan | Zdroj: Profimedia.cz

Největší slovenská cyklistická hvězda a jeden z nejlepších současných jezdců učinil klíčové rozhodnutí. Peter Sagan totiž oznámil, že po sezoně končí se silniční cyklistikou a chce se věnovat přípravě na olympiádu. Tam by rád soutěžil v horské cyklistice.

Třiatřicetiletý rodák ze Žiliny je slovenskou sportovní ikonou a během své kariéry získal hned několik úspěchů na nejslavnějších závodech na světě. Rok 2023 bude ale jeho posledním v silniční cyklistice. 

"Rozhodl jsem se, že bych chtěl letošní sezonu skončit jako jezdec závodů WorldTour. Rád bych se připravoval na olympijské hry na horských kolech," řekl Sagan pro cyclingnews.com

Novinku Sagan oznámil na své narozeniny, které slavil 26. ledna. Slovenská hvězda jezdící pro tým TotalEnergies dodala, že se letos bude účastnit jarních klasik a objeví se i na slavném Tour de France. 

Související obsah

Sagan je profesionálem od roku 2011 a v kariéře si připsal 121 vítězství. Vyhrál například závod Kolem Flander, Paříž-Roubaix a třikrát se stal mistrem světa. Rekordně sedmkrát vyhrál zelený trikot na Tour de France, který se uděluje v rámci bodovací soutěže.

"Vždycky jsem říkal, že bych rád ukončil kariéru na horském kole, protože jsem na něm začínal," řekl Sagan. "Dělá mi to radost, protože dělám něco, co mě opravdu baví," dodal. 

Peter Sagan si vyzkoušel i let ve stíhačce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události