Hokej

NHL na Nova Sport v příznivém čase: Obhájci titulu jdou na trápící se Blues

Tradičně v sobotu vám stanice Nova Sport a také Voyo nabídnou evropský zápas týdne NHL, a to včetně předzápasového studia. Od 20:45 můžete sledovat obhájce titulu z Colorada, který na svém ledě přivítá St. Louis, jež v posledních zápasech prohrálo například s Arizonou či Chicagem. Hostem Richarda Tesaře bude například Jan Vopat, dlouholetý skaut Bluesmanů.

Stanice Nova Sport 1 a Voyo nabídne souboj tradičních rivalů z Centrální divize. Obhájce titulu z Colorada je na čtvrtém místě a o play-off ještě bude muset pořádně zabojovat. St. Louis je na tom ještě o šest bodů hůře, Bluesmani taktéž budou muset začít sbírat body. 

Colorado Avalanche (28-3-18) začalo hrát po návratu klíčových hráčů opět skvělý hokej. Aktuálně jsou Laviny na čtvrtém místě Centrální divize se ztrátou jednoho bodu na Minnesotu Wild. Naposledy tým Jareda Bednara nepochopitelně prohrál na domácím ledě s předposledním týmem Západu Anaheimem 3:5. 

Produktivitě týmu vládne finský útočník Mikko Rantanen, který má aktuálně 1,28 bodu na zápas. V probíhajícím ročníku zaznamenal ve 47 zápasech 60 bodů (34+26). V celkovém bodování soutěže mu patří desáté místo. V závěsu je Nathan MacKinnon, který odehrál o jedenáct duelů méně. Aktuálně má 53 bodů (13+40) ve 36 střetnutích.

Související obsah

St. Louis Blues (23-3-23) mají téměř vyrovnanou bilanci, ale stačí to jen na jedenácté místo Západní konference. Důvodem jsou i poslední zápasy, celek ze státu Missouri totiž padl s posledním Chicagem a Arizonou, která taktéž hraje spíše na dně celé soutěže.

Většina hráčů týmu je navíc v mínusových bodech ve statistice pravdy. Vedoucím mužem produktivity je Jordan Kyrou (46 bodů ve 46 zápasech). Zklamáním jsou výkony Ryana O'Reillyho (16 bodů) či Rusů Barbaševa (23 bodů) a Tarasenka (29 bodů). 

Oba týmy se v letošním ročníku již dvakrát potkaly a vždy se radoval hostující celek z výhry 3:2. V prvním zápase uspělo v Denveru St. Louis, dva body zaznamenali Bučněvič, Makar, Rantanen a Thomas. Zatím poslední zápas se hrál v Missouri a uspělo Colorado. V prodloužení rozhodl Rantanen.

Související obsah

​Předzápasové studio startuje na stanici Nova Sport 1 a na Voyo ve 20:45. Hostem Richarda Tesaře bude tradiční expert Slavomír Lener, kterého doplní někdejší hokejista a dlouholetý skaut St. Louis Blues Jan Vopat. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události