Další sporty

Mladá Kanaďanka se zapsala do historie. Jako první žena skočila tři salta

V sobotu se v Aspenu přepisovala historie ženského sportu. Jednadvacetiletá Kanaďanka Megan Oldhamová totiž skočila takzvaný "triple cork", což je trik, při kterém závodník udělá tři salta a čtyřikrát se přetočí. Účastnice posledních olympijských her se stala vůbec první ženou, které se to povedlo.

Triple cork 1440 je jedním z nejlepších a nejtěžších triků mezi lyžaři a snowboardisty. Zatím se to moc lidem nepovedlo, ale někteří rekordmani to zvládli již na U-rampě. Mezi ženami to ještě nikdo nedokázal, až do posledního lednového víkendu roku 2023. 

Vše se změnilo na X Games 2023, které se konají v coloradském Aspenu. Teprve jednadvacetiletá Megan Oldhamová si dovolila něco, co před ní žádná žena nedokázala. Na lyžích skočila náročný trik a nesmazatelně se zapsala do historie. 

Související obsah

Za průlomový moment získala maximální počet bodů, tedy 50. Právem získala zlatou medaili, která je vůbec její první. "Je to úžasný pocit zapsat se tady v Aspenu do historie," řekla po svém skoku sympatická Kanaďanka.

"Opravdu jsem měla pocit, že nemůžu odjet z Aspenu, aniž bych ten trik nepředvedla," pokračovala v popisování historického momentu. "Takže se cítím úžasně," dodala. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události