Další sporty

Rekord zatím odolal. Lyžařka Shiffrinová skončila ve Špindlu těsně druhá

Rekord zatím odolal. Lyžařka Shiffrinová skončila ve Špindlu těsně druhá
Lyžařka Mikaela Shiffrinová | Zdroj: profimedia.cz

Dorovnání rekordu se nekoná. Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová nenavázala na sobotní vítězství a v nedělním závodě ve Špindlerově Mlýně bere druhé místo. 27letá závodnice tak zatím nedorovná rekordní počet vítězství ve Světovém poháru, který drží švédská legenda Ingemar Stenmark. Závod vyhrála Němka Dürrová, která porazila Shiffrinovou o šest setin.

Ve Špindlerově Mlýně se v neděli mohla přepisovat lyžařská historie, jelikož americké lyžařce Mikaele Shiffrinové chybělo pouze jedno vítězství k dorovnání rekordu Ingemara Stenmarka, který dokázal v SP vyhrát 86 závodů.

27letá Američanka ale nedokázala obhájit sobotní slalomové vítězství a v nedělním slalomu nestačila na Lenu Dürrovou, která ji porazila o šest setin. Shiffrinová navíc měla po prvním kole náskok 67 setin na německou závodnici. Třetí pak skončil chorvatský talent Zrinka Ljutičová, která si vyjela fantastické třetí místo. 

Související obsah

Kdo bude naopak zklamaný, je Slovenka Petra Vlhová, která téměř před domácím publikem druhé kolo nezvládla a skončila až na 13. příčce. Češka Martina Dubovská pak ve Špindlu obsadila 18. místo. 

To ve super-G v italské Cortině d'Ampezzo se dařilo Janu Zabystřanovi, který dojel na 19. místě a vyrovnal své nejlepší umístění ve Světovém poháru. Závod vyhrál lídr SP, Švýcar Odermatt. Naopak přítel lyžařky Shiffrinové a velký rival Aleksander Aamodt Kilde v neděli nedojel a na Odermatta v celkovém pořadí ztratil. 

SP ve Špindlerově Mlýně:

1. Lena Dürrová (GER) 1:30,91
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,06
3. Zrinka Ljutičová (CRO) +0,49

13. Petra Vlhová (SVK) +2,24
18. Martina Dubovská (CZE) +2,47

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události