Další sporty

Rozhodčí poškodili Lakers, LeBron byl po faulu jak smyslů zbavený

Hodně kontroverzní moment nabídl zápas mezi Los Angeles Lakers a Bostonem Celtics. Na konci základní hrací doby mohl LeBron James zápas rozhodnout nájezdem na koš, jenže byl faulován, což rozhodčí přehlédli. Hvězda Lakers pak byla následně hodně rozzlobená a servítky si nebrala ani po utkání.

Lakers měli za stavu 105:105 k dispozici poslední akci, která mohla čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby rozhodnout o jejich vítězství v duelu proti Celtics. 

Míče se ujala hlavní hvězda LeBron James, která předvedla skvělý nájezd na koš a mohla skórovat. Jenže v tu chvíli přišel zákrok od Jaysona Tatuma, který LeBrona Jamese trefil do ruky a dopustil se faulu. 

Sudí však zákrok neodpískali a nechali hru plynout dále až do závěrečného klaksonu, po kterém se prodlužovalo. 

Související obsah

Jejich verdikt však nenechal chladným LeBrona Jamese, který začal po palubovce vášnivě gestikulovat směrem k rozhodčím a divil se, proč rozhodčí faul neodpískali. Naštvaný byl i spoluhráč Patrick Beverley, který dokonce vzal do ruky fotoaparát a šel sudím zákrok ukázat. Ti ho ale za jeho jednání "odměnili" technickou chybou. 

"Nechápu, co tady děláme, a to basketbal sleduji každý den. Upřímně sleduji každý zápas a nevidím, že by se takové věci stávaly i nikomu jinému. Je to prostě divné," rozčiloval se po zápase LeBron James, jeho Lakers totiž nakonec padli s Bostonem 125:121 po prodloužení. 

Související obsah

"Rozhodčí musí začít dostávat finanční pokuty za své chyby," napsal po utkání spoluhráč LeBrona Jamese Dennis Schröder.

Samotní sudí se po utkání k incidentu vrátili a svou chybu přiznali. "Došlo ke kontaktu. Během zápasu jsme faul neviděli. Skupina rozhodčích při tomto utkání pochybila," odpověděl sudí Eric Lewis. 

Lakers jsou po porážce s Bostonem na 13. místě v Západní konferenci NBA. Boston naopak vede Východní konferenci NBA. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události