Tenis

Djokovič byl po výhře hodně emotivní. Nikdy jsem ho tak neviděl, řekla legenda

Djokovič byl po výhře hodně emotivní. Nikdy jsem ho tak neviděl, řekla legenda
Novak Djokovič slaví 10. titul na Australian Open | Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič vyhrál v neděli podesáté v kariéře Australian Open, čímž vyrovnal Rafaela Nadala v počtu vyhraných grandslamů v kariéře. Nyní jich má 22. Tento úspěch prožíval hodně emotivně, na čemž se v televizním studiu shodli bývalí slavní tenisté Tim Henman a Mats Wilander.

Novak Djokovič v průběhu turnaje bojoval se zraněním stehenního svalu, což jej limitovalo zejména v zápase proti Grigoru Dimitrovovi. O to sladší je úspěch, kterého v Austrálii dosáhl. Jistě cítí také zadostiučinění, protože v loňském roce nemohl na prvním grandslamu sezony startovat, protože nebyl očkovaný proti covidu-19.

Není tedy divu, že byl po svém desátém vítězství na Australian Open velmi emotivní, když se potkal se svojí rodinou a tekly mu slzy. "Nikdy jsem nic takového neviděl. Dokazuje to, jak moc ho to fyzicky a emocionálně vyčerpalo," řekl Henman ve studiu Eurosportu. "Kvůli zranění to pro něj na kurtu bylo těžké, navíc poslední dva sety byly hodně těsné," doplnil. 

Související obsah

​Se svým kolegou souhlasil také wimbledonský vítěz Mats Wilander. "Nemyslím si, že bych ho někdy takto viděl. Ukazuje to emocionální úsilí, které je potřeba k vítězství 22 grandslamů. To je důvod, proč jich má tolik. Je neskutečně emocionálně zaujatý," řekl bývalý švédský tenista. 

Djokovič se díky vítězství na Australian Open stal opět světovou jedničkou. Jeho finálový soupeř Stefanos Tsitsipas se posunul na třetí pozici. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události