Hokej

Rekordní příspěvek na charitu. Fanoušci na led naházeli desítky tisíc plyšáků

Každoroční charitativní akce hokejového týmu z AHL Hershey Bears se letos opravdu povedla. Fanoušci tradičně zasypali na konci zápasu led plyšovými hračkami, kterých byl letos rekordní počet. Poslední sekundy zápasu se kvůli odklízení desítek tisíc plyšáků ani nedohrály.

Fanoušci v Hershey každoročně zasypou led plyšovými medvídky i jinými hračkami. Letos se jich nashromáždil rekordní počet. Plyšáků na led přistálo 67 309, tedy o 15 tisíc více, než byl předchozí rekord. Kromě klasických medvídků i jiných zvířátek byl k vidění i například robot BB8 z Hvězdných válek.

Plyšáci se rozdělí mezi 35 různých charit. Díky překonání rekordu se rozhodla Sweigart Family Foundation darovat ještě na dobrou věc 50 tisíc dolarů (přes milion korun).

Domácí Hershey Bears v utkání s Bridgeport Islanders prohráli 0:2, když ani jednou nedokázali překonat českého brankáře Jakuba Škarka. A za hosty dal oba góly Kanaďan Durandeau. Posledních pět sekund zápasu se neodehrálo.

Související obsah

​Právě pět sekund zbývalo na časomíře, když fanoušci začali házet plyšáky na led. Jejich uklízení trvalo velmi dlouho a pět vteřin hry už by na výsledku stejně nic nezměnilo, takže hráčům nakonec stačilo 59 minut a 55 sekund hry. Celkem od roku 2001 se už v Hershey na charitu posbíralo 389 508 plyšáků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události