Hokej

Tragická zpráva ze zámoří. Ve věku 84 let zemřel legendární Bobby Hull

Hokejový svět zasáhla šílená zpráva. Ve věku 84 let zemřel legendární kanadský hokejista Bobby Hull. Ten zářil především v 60. letech v dresu Chicaga Blackhawks, se kterým získal i svůj jediný Stanley Cup.

Bobby Hull, historicky nejlepší střelec Chicaga, zemřel v pondělí ráno ve věku 84 let. Deníku Daily Herald to potvrdili dva lidé z jeho nejbližšího okolí. Žádné další podrobnosti nejsou známy.

Rodák z Point Anne přišel do NHL v sezoně 1956/1957 v dresu Blackhawks. V základní části nejlepší hokejové ligy světa nastřílel v 1 063 zápasech 610 gólů. To ho řadí na 18. místo historických tabulek. Hned 13 sezon po sobě dokázal dát 30 a více gólů. V roce 1961 dotáhl Chicago k zisku Stanley Cupu.

​Hull se 12. března 1966 stal prvním hráčem, který dokázal v sezoně nastřílet 50 gólů. Ročník tehdy zakončil s 54 přesnými zásahy. Třikrát za svou kariéru získal Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL a dvakrát také Hart Trophy. Sedmkrát se stal nejlepším střelcem nejlepší hokejové ligy světa.

Související obsah

​Hullův život byl ale také plný kontroverzí. V roce 1998 ho citovaly ruské noviny, když údajně řekl, že Adolf Hitler měl dobré nápady a že černošská komunita v USA roste příliš rychle. Pro L. A. Times ale tento výrok důrazně popřel a řekl, že se ho toto obvinění hluboce dotklo.

V Chicagu strávil Hull 15 sezon, ale v roce 1972 odešel do konkurenční Světové hokejové asociace (WHA), kde strávil 8 sezon ve Winnipegu Jets. Za stejný tým odehrál ještě v sezoně 1979/1980 18 zápasů v NHL a na 9 duelů se přesunul do Hartfordu Whalers.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události