Fotbal

Sparta je zvláštní mužstvo, Slavia už titul nepustí, myslí si Ladislav Vízek

Sparta je zvláštní mužstvo, Slavia už titul nepustí, myslí si Ladislav Vízek
Ladislav Vízek | Zdroj: TV Nova

První kolo jarní části nejvyšší české fotbalové ligy nabídlo dva velmi překvapivé výsledky. Plzeň doma prohrála s Hradcem Králové a Sparta pouze remizovala v Olomouci. Naopak suverénní byla Slavia, která na domácím hřišti přejela Jablonec. O hře všech tří největších favoritů na titul se rozpovídal pro TN.cz i Ladislav Vízek.

"Začalo to velmi překvapivě. Vůbec se nečekalo, že Plzeň a Sparta ztratí. Slavia šanci naprosto využila a viděli jsme nástup budoucího mistra, alespoň podle mě. Titul už nepustí. Bude to ale hodně zajímavý půlrok," začal své hodnocení Vízek.

"Pro Spartu to byl v Olomouci těžký zápas. Remíza je ale pro ni velká ztráta. Pro Plzeň je prohra s Hradcem obrovská ztráta. No a Slavia? Ta vypadá velmi dobře. Zbývá ještě spousta kol, ale tohle první už něco naznačilo," pokračoval fotbalový internacionál.

Ten se o Spartě rozpovídal ještě obsáhleji. "Sparta mluvila o tom, že měla dobrou přípravu, ale herně úplně nenadchla. Hodně to ale bylo také o Olomouci. Je to hodně běhavý mančaft a špatně se proti ní hraje. Nicméně Sparta se bude určitě zlepšovat, musí ale hodně přidat," okomentoval úvodní sparťanský duel 68letý bývalý fotbalista.

Související obsah

​Ten absolutně nerozumí tomu, proč Sparta neposlala do základní sestavy ani jednu ze svých čtyř zimních posil. "Nechápu to. Sparta udělá čtyři posily, mluví o nich, jak se jí povedly, že jsou výborné a v základu není ani jedna. Je to divné. Sparta je obecně zvláštní mužstvo. Když si posily chválím, tak mají hrát. Pokud je nehraju, tak to pro mě nejsou posily," opřel se do letenského mužstva Vízek.

Ani jednu ze zimních posil nepostavila do základu ani Slavia a Plzeň. "Slavia asi chtěla nechat hrát kluky, kteří to dohráli na podzim. Ale myslím, že je budou muset postupně zabudovávat," dodal na závěr vítěz olympijských her z roku 1980.

Sparta je stále ve hře v MOL Cupu. Ve čtvrtfinále zavítá na hřiště Liberce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události