Motorsport

König má za sebou první letošní testy. V průběhu sezony dostane novou motorku

König má za sebou první letošní testy. V průběhu sezony dostane novou motorku
Oliver König | Zdroj: ORELAC Racing

Český superbikový jezdec Oliver König má za sebou první letošní testy ve španělském Jerezu. Tam zajel během dvou dnů celkově dvacátý čas z 32 účastníků. Na nejrychlejšího ztratil 3,326 sekundy. Nová sezona mistrovství světa odstartuje 24. února v Austrálii.

"Mám z toho smíšené pocity, v Jerezu jsem byl poprvé na velké litrové motorce. Navíc jsem bohužel spadl, což nás zdrželo. Odstupy jsou velké, ale neodráží to zcela realitu," prozradil König. Ten během prvního dne zajel 18. nejrychlejší čas, o den později byl devatenáctý. Nejrychlejší ze všech byl Turek Toprak Razgatlioglu

"Nedá se to zcela srovnávat, protože nevíme, na jakých pneumatikách jezdila konkurence. Když začali ostatní testovat kvalifikační gumy, tak mi odlétli. Já používal spíše tvrdší směsi," popsal König, který jel na loňském modelu své kawasaki. "Jediný rozdíl byl v brzdách, přešlo se na jinou značku. Hlavně ty jsme tak zkoušely," doplnil mladý český závodník.

Jezdec týmu Orelac Racing Movisio ztratil v obou dnech na nejrychlejší pokaždé přes tři sekundy. "Druhý den jsem měl ale o dost lepší pocit, hezky se mi vše uleželo v hlavě. Zajel jsem rychlejší čas na tvrdší gumě, pak jsme se rozhodli použít jiné pneumatiky. Bohužel jsem spadl v prvním rychlém kole a motorka se dávala dvě hodiny dohromady. Byly tam určité problémy, pak už se mi nepodařilo zrychlit. Bylo to jak mnou, tak kvůli tomu, že se zhoršily podmínky na trati," pokračoval s hodnocením König.

Související obsah

​V průběhu sezony ale dostane König novou motorku, ačkoliv s ní počítal už na začátku. "Nebude to velká komplikace, alespoň uvidíme, jaký náš tým udělal progres, protože budeme mít stejnou techniku jako v loňské sezoně," doplnil König. "Tým funguje naprosto skvěle, za dva dny jsme toho zkusili více než za celý rok. Je výborná atmosféra a dobře s v tom pracuje. Moc se těším na celou sezonu. Až v Austrálii zjistíme, jak na tom skutečně jsme," dodal na závěr.

Loňský ročník mistrovství světa superbiků vyhrál Álvaro Bautista:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události