Fotbal

Mudryk je kritizován za rasismus. Na internetu jen zpíval písničku

Mudryk je kritizován za rasismus. Na internetu jen zpíval písničku
Mychajlo Mudryk v dresu Chelsea | Zdroj: Profimedia

Fotbalista Mychajlo Mudryk teprve nedávno přestoupil do londýnské Chelsea, ale už se některým fanouškům zprotivil. Může za to video, které zveřejnil minulé léto a na němž zpívá písničku rappera, který si říká Lil Baby.

Ukrajinský fotbalista přestoupil nedávno do londýnského klubu ze Šachtaru Doněck za 88 milionů liber (asi 2,3 miliardy korun). Nová posila Chelsea Mychajlo Mudryk má ale u anglických fanoušků hned na začátku svého angažmá vroubek. 

V tiktokovém videu, které ukrajinský fotbalista zveřejnil minulé léto, říká několikrát slovo n**r. Tento výraz v angličtině hanlivě označuje člověka tmavé pleti. Když se o videu dozvěděli fanoušci a také antidiskriminační organizace Kick It Out, osočili Mudryka z rasismu. 

Mladý křídelník se za své video omluvil a odstranil ho. Pro deník The Sun se vyjádřil Mudrykův zástupce: "Mychajlo se velmi omlouvá za jakoukoliv urážku způsobenou videem zveřejněným na tiktokovém účtu v červenci loňského roku."

Související obsah

​Mudryk se snažil jen recitovat slova rappové písně Freestyle od Lila Babyho. Ve videu se objevuje ukrajinský fotbalista se svým kamarádem a oba opakují verše ze šest let starého hitu. V celé skladbě se slovo na N objevuje celkem 16krát. 

"Přestože jeho záměrem bylo pouze recitovat text písně, Mychajlo svého rozhodnutí lituje. A uznává, že to nebylo vhodné," dodal Mudrykův zástupce.

​Někteří černošští umělci v minulosti používání tohoto hanlivého slova bílými lidmi odsuzovali, i když šlo o interpretaci nějakého díla, stejně jako v případě Mudryka.

Chelsea už vypadla z FA Cupu po prohře s Manchesterem City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události