Fotbal

Velká ztráta pro Manchester. Klíčový záložník bude chybět několik měsíců

Velká ztráta pro Manchester. Klíčový záložník bude chybět několik měsíců
Faul Andyho Carrolla na Christiana Eriksena | Zdroj: Profimedia

Hodně nepříjemnou situaci musí řešit v Manchesteru United. Záložník Christian Eriksen má po zákroku Andyho Carrolla z Readingu poraněný kotník a slavnému celku bude chybět minimálně tři měsíce.

Manchester United v sobotu v rámci FA Cupu přivítal na vlastním hřišti Reading, který porazil 3:1. Jenže zároveň Rudí ďáblové přišli o 30letého záložníka Christiana Eriksena. Toho nevybíravým způsobem dojel Andy Carroll, poranil mu kotník, a dánský reprezentant tak bude svému celku minimálně tři měsíce chybět.

"Záložník Manchesteru United Christian Eriksen bude podle očekávání delší dobu mimo hru kvůli zranění kotníku, které utrpěl při našem sobotním vítězství nad Readingem. Náš dánský záložník byl stažen ve druhém poločase zápasu poté, co ho fauloval útočník Readingu Andy Carroll, který byl později za dva přestupky vyloučen," píše se v prohlášení Manchesteru United.

Slavný celek stále žije v naději, že by Eriksen mohl letos ještě nastoupit. Pokud rehabilitace půjde podle plánu, mohl by se vrátit buď na konci dubna, nebo na začátku května.

Související obsah

​"Samozřejmě je zklamaný, my jsme zklamaní, ale to se ve vrcholovém fotbale stává a musíte se s tím vyrovnat," řekl na úterní tiskové konferenci trenér Erik ten Hag. "Myslím, že takovou mezeru nikdy nemůžete zaplnit. Každý má určité vlastnosti a jiný hráč se ji pokusí zaplnit jiným způsobem. Samozřejmě to ale neznamená, že kvůli tomu budete méně úspěšní," pokračoval hlavní kouč.

Podle jeho slov by Eriksena mohl nahradit Brazilec Fred, který i v reprezentaci hraje po boku Casemira. Fred navíc při vítězství 3:1 nad Readingem třetí gól sám vstřelil.

Podívejte se na sestřih zápasu mezi Manchesterem United a Readingem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události