Další sporty

LeBron James pokořil další rekord. Slavného Abdula-Jabbara má na dosah

LeBron James pokořil další rekord. Slavného Abdula-Jabbara má na dosah
LeBron James | Zdroj: Profimedia

Legendární basketbalista LeBron James v noci na středu opět přepisoval historické statistiky. V utkání proti New Yorku Knicks se stal nejstarším hráčem, který kdy v NBA zaznamenal triple double s alespoň 20 nastřílenými body. Zároveň se posunul na čtvrté místo v počtu asistencí a na historicky nejlepšího střelce v historii NBA Kareema Abdula-Jabbara nyní ztrácí už pouze 88 bodů.

Los Angeles Lakers ani letos neprožívají optimální sezonu. V tabulce Západní konference jim patří až 13. místo se ztrátou dvou výher na Utah, který momentálně okupuje desáté místo, zajišťující postup do předkola play-off. Proti New Yorku Knicks tak musel LeBron James a spol. nutně vyhrát. A to se nakonec po vyrovnaném průběhu povedlo v prodloužení, kdy hvězdami nabitý tým vyhrál 129:123.

Velký podíl na tom měl právě LeBron James, který nastřílel 28 bodů, k čemuž přidal 11 asistencí a 10 doskoků. Zaznamenal tak svůj 135. triple double v kariéře. I díky tomu se posunul v historických tabulkách. Aktuálně mu patří čtvrté místo v počtu asistencí, kterých má na svém kontě 10 338, čímž předstihl Marka Jacksona a Stevea Nashe. Lepší už jsou pouze Chris Paul (11 246), Jason Kidd (12 091) a John Stockton (15 806).

Související obsah

​"Je to úžasné, protože přihrávat klukům je přesně to, co dělám rád," nechal se James slyšet po zápase podle ESPN. Že v tabulce předstihl takové velikány, jej očividně potěšilo. "Mark Jackson na této palubovce hrál, když jej draftovali právě Knicks. Takže to je parádní úspěch. A proti Steveu Nashovi jsem často hrál. Jeho schopnost přihrávat byla velmi neobvyklá," řekl James. 

K tomu všemu se blíží historický moment, kdy se LeBron James stane nejlepším střelcem NBA všech dob. Na dosavadního lídra Kareema Abdula-Jabbara momentálně ztrácí už pouze 88 bodů. Jenom slova chvály měl pro Jamese trenér Darvin Ham. "Je to jen dítě, které vyrostlo před našima očima a posledních 20 let nedělalo nic jiného, než že na palubovce činilo správná rozhodnutí a hru před sebou nechalo plynout," řekl 49letý kouč. "V poslední době byl kritizován, že na sebe nebere zodpovědnost posledních střel, ale na palubovce se chová prostě správně. Tuto noc jste to mohli opět vidět," dodal. 

I přes výhru proti New Yorku Knicks čeká Los Angeles Lakers těžká práce, aby se dostali do play-off a nezopakovali neúspěch z minulé sezony. Bylo by to počtvrté za posledních šest ročníků. Velmi světlou výjimkou byla sezona 2019/2020, kdy si došli pro Larry O’Brien Championship Trophy pro vítěze NBA. 

Rozhodčí v zápase proti Bostonu neodpískali faul na LeBrona Jamese, ten byl následně jako smyslů zbavený:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události