Tenis

Fruhvirtová si čtvrtfinále na turnaji WTA nezahraje, Nosková po jasné výhře ano

Fruhvirtová si čtvrtfinále na turnaji WTA nezahraje, Nosková po jasné výhře ano
Linda Nosková | Zdroj: profimedia.cz

Česká tenistka Linda Fruhvirtová se na thajském turnaji v Hua Hinu do čtvrtfinále nepodívá. V osmifinále jí vystavila stopku Slovinka Tamara Zidanšeková. Zápas trval bez jedné minuty tři hodiny. Linda Nosková naopak mezi osm nejlepších postoupila, v Lyonu si poradila s Egypťankou Sherifovou.

Zidanšeková loni byla v žebříčku na 22. místě, ale aktuálně je až na 132. pozici, a tak byla vycházející česká hvězda favoritkou zápasu. Vstup do utkání jí ale nevyšel dobře, když ztratila hned první gem na svém podání. Soupeřce dokázala vzít jeden servis, ale sama ho ještě dvakrát ztratila, takže první set brala v poměru 6:3 Slovinka.

Ve druhé sadě se karta obrátila, Zidanšeková už vedla 4:1, ale od té doby vyhrála Fruhvirtová pět gemů v řadě, takže se muselo jít do rozhodujícího setu. I v něm měla Slovinka dobrý náskok 5:2, ale 17letá Češka si následně udržela podání a soupeřce ho vzala. Za stavu 4:5 ovšem Fruhvirtová nabídla soupeřce tři mečboly a Zidanšeková ten druhý proměnila.

Související obsah

​Mladá česká naděje tak na turnaji bude pokračovat pouze ve čtyřhře, kterou hraje spolu s Annou Kalinskou z Ruska. Do akce šla na turnaji WTA v Lyonu také další česká naděje – Linda Nosková. Ta vyzvala lépe postavenou Sherifovou, ale žebříčková výhoda nebyla vůbec znát. 

Osmnáctiletá tenistka během osmifinále nepřišla o jediné podání a své soupeře dovolila pouze pět gemů. Za 69 minut si tak došla pro vítězství ve dvou setech a pro postup do čtvrtfinále. Tam Češku čeká Camila Osoriová z Kolumbie, která v osmifinále udolala Němku Niemeierovou. 

Výsledek osmifinále WTA Hua Hin:

T. Zidanšeková – L. Fruhvirtová 6:3, 4:6, 6:4
Čas zápasu: 2:59

Výsledek osmifinále WTA Lyon:

L. Nosková – M. Sherifová 6:3, 6:2
Čas zápasu: 1:09

Linda a Brenda Fruhvirtovy byly v loňském roce hosty Snídaně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události