Hokej

Těsně pod vrcholem. Pasta byl opět vyhlášen 2. nejlepším hráčem měsíce

Těsně pod vrcholem. Pasta byl opět vyhlášen 2. nejlepším hráčem měsíce
David Pastrňák | Zdroj: Profimedia

Český hokejový útočník David Pastrňák má na svém kontě další ocenění. Byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem NHL měsíce ledna. Překonal jej pouze Jack Hughes z New Jersey Devils. Rodák z Havířova nastřílel v prvním měsíci nového roku 13 branek a na dalších osm přihrál.

Ocenění pro druhého nejlepšího hráče měsíce mají v NHL převážně čeští hráči. V říjnu se z něj radoval David Pastrňák, o měsíc později Vítek Vaněček a v lednu opět slaví útočník z Bostonu. Tuto sérii v prosinci přerušil pouze Connor McDavid. 

V lednu se Pastrňákovi dařilo především střelecky, když gólmany soupeřů překonal celkem 13krát. Více gólů nikdo nevstřelil. V kanadském bodování se umístil na třetím místě. Nejlepší zápasy si Pastrňák vybral proti Anaheimu a Montrealu, kde shodně posbíral čtyři body. 

Související obsah

V lednu nastoupil Pastrňák do 14 zápasů a jen ve čtyřech z nich vyšel bez bodu. Celkově v letošní sezoně nastřílel 38 gólů. V letošní sezoně je v této statistice lepší pouze Connor McDavid. V kanadském bodování mu patří čtvrté místo se 72 body. Poslední zápis do statistik přidal v noci na čtvrtek, když přihrál na gól Pavla Zachy, čímž pomohl k výhře 5:2 na ledě Toronta. 

Krásná česká spolupráce. Na brance Zachy se podíleli Davidové Krejčí a Pastrňák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události