Fotbal

Další ztráta pro francouzskou reprezentaci. Kariéru končí elitní stoper

Další ztráta pro francouzskou reprezentaci. Kariéru končí elitní stoper
Raphaël Varane s titulem pro mistra světa z roku 2018 | Zdroj: Profimedia.cz

Po brankáři Llorisovi a útočníkovi Benzemovi se reprezentační kariéru rozhodl ukončit také obránce Raphaël Varane. Fotbalový mistr světa z roku 2018 debutoval téměř před deseti lety a stihl odehrát celkem 93 utkání. Rodák z Lille to oznámil na sociálních sítích.

"Reprezentovat naši krásnou zemi po dobu deseti let bylo pro mě jednou z největších poct v životě. Pokaždé když jsem měl na sobě ten speciální modrý dres, cítil jsem obrovskou hrdost," napsal na svůj instagram Raphaël Varane.

Následně popsal, jak se mu splnil sen, když v roce 2018 do Francie přivezl titul pro mistra světa. "Ty chvíle s vámi mi budou určitě chybět, ale nastal čas, aby je převzala nová generace. Máme skupinu talentovaných mladých hráčů, kteří jsou připraveni převzít štafetu a kteří si zaslouží svou šanci. Z celého srdce vám děkuji. Rapha," napsal Varane a rozloučil se s národním týmem. 

Následně přidal také emotivní video, kde je vyobrazen jeho debut a celá kariéra ve francouzském národním týmu: 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Raphael Varane (@raphaelvarane)

Varane debutoval za Francii v březnu roku 2013 proti Gruzii v rámci kvalifikace na mistrovství světa v Brazílii. Několikanásobné zranění ho vyřadilo z toho, aby se dostal do první desítky ve francouzské historii v počtu startů. První gól v národním dresu dal na konci roku 2014 proti Švédsku. 

Související obsah

​Je mistrem světa z roku 2018 a s Francií ovládl také Ligu národů v roce 2021. Končí tak po necelých deseti letech, ve 29 letech se bude věnovat pouze klubové kariéře. Se svým Manchesterem United bojuje o přední příčky v Premier League a zahraje si také finále anglického Ligového poháru. 

Varane naposledy naskočil za Manchester United ve středu 1. února, jeho Red Devils vyhráli 2:0 nad Nottinghamem a postoupili do finále Carabao Cupu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události