Fotbal

Fotbalové Pardubice pod palbou kritiky. Sektor hostů vypadá jako klec

Fotbalové Pardubice pod palbou kritiky. Sektor hostů vypadá jako klec
Sektor hostů na stadionu v Pardubicích | Zdroj: Radek Klier / FK Pardubice

Již v sobotu se rozehraje druhé kolo české nejvyšší fotbalové soutěže po zimní pauze. Poprvé na svém novém stadionu si zahrají Pardubice, které přivítají Slavii. Na jejich nový stadion se snesla vlna kritiky kvůli fanouškovskému sektoru hostů, který vypadá spíš jako klec než jako tribuna.

Fotbalové Pardubice čekaly již dlouho na nový stadion a od sezony 2020/2021, kdy se dostaly do první ligy, musely hrát své "domácí" zápasy v Praze na stadionu v Ďolíčku.

V sobotu 4. února si fotbalisté konečně zahrají v Pardubicích na novém stadionu, který nese název CFIG Arena. Prvním soupeřem Pardubic bude pražská Slavia. 

Projekt nového stadionu byl už před zahájením stavby kritizován a teď přichází další kritika na už hotový stadion. Lidem se nelíbí podoba sektoru pro hosty. Ten je celý obehnán plotem. A celkově tak prostor připomíná spíše klec než tribunu. 

"Pardubický stadion, který FK Pardubice převzal do užívání 1. února, projektovala stavební firma PORR. Ta vše konzultovala s bezpečnostními složkami a s komisí pro stadiony, která vychází ze zkušeností z ligových zápasů. Jejich cílem bylo, aby stadion úspěšně prošel kolaudací a certifikací, po jejich vzájemné komunikaci vznikl sektor pro fanoušky hostů v této podobě. Dokud se v České republice nezmění legislativa, budou bohužel sektory hostujících fanoušků vypadat podobně jako na našem stadionu," píše se na webových stránkách klubu FK Pardubice.

Související obsah

Podoba tribuny pro hostující fanoušky se nelíbí ani šéfovi Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi: "Zákazy, klece, těžkooděnci, to není řešení. Český fotbal potřebuje dialog a hledání řešení všech jeho stakeholderů, ke kterým patří i fanoušci," napsal na svém twitterovém účtu Tvrdík. "V sobotu se zúčastním zápasu Pardubice–Slavia a slavnostního otevření stadionu. Půjdu s našimi fanoušky do sektoru hostů," dodává Tvrdík.

K novému stadionu Pardubic se vyjádřila i Ligová fotbalová asociace. "Vzhledem k tomu, že LFA zároveň zaznamenala připomínky k vybavení sektoru hostů, a přestože stadion splňuje stávající předpisy a licenční podmínky, bude Ligová fotbalová asociace iniciovat jednání s licenčním manažerem, Komisí pro stadiony a hrací plochy FAČR i dalšími subjekty na téma, jak lépe definovat a jednotně upravit infrastrukturu prvoligových a druholigových stadionů. Především s přihlédnutím k podmínkám pro domácí i hostující fanoušky," stojí na webových stránkách LFA.

Není to ovšem jen sektor pro hosty, který je fanoušky kritizován. Místo v šatně pro záložníka Dominika Kostku také nevypadá zrovna komfortně.

Na MS v Kataru mohli diváci sledovat zápasy i na unikátním rozložitelném stadionu z kontejnerů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události