Fotbal

Michal Sáček odchází ze Sparty do zahraničí. Bude hrát o záchranu

Michal Sáček odchází ze Sparty do zahraničí. Bude hrát o záchranu
Michal Sáček | Zdroj: Profimedia

Fotbalista Michal Sáček již nebude oblékat dres letenského klubu. Mladý záložník nebo krajní obránce odchází ze Sparty do polské Jagiellonie Bialystok, která se v ligové tabulce nachází na 15. místě. Podepsal zde smlouvu na dva a půl roku. Oba kluby o přestupu informovaly na svých sociálních sítích.

Michal Sáček poprvé nastoupil za dospělý tým Sparty v sezoně 2015/2016. Od té doby nastoupil do 201 zápasů, ve kterých vstřelil tři góly a na dalších 17 přihrál. Ve Spartě nastupoval převážně na pozicích krajního pravého obránce nebo zataženějšího středního záložníka. S letenským klubem se radoval ze zisku jedné trofeje, když v sezoně 2019/2020 pomohl k výhře MOL Cupu. 

Ze své nové posily mají v polském klubu radost. "Přivést Michala nebylo snadné. Byl to jeden z nejtěžších přestupů během mého funkčního období. Je to dáno vysokou kvalitou hráče a zájmem o jeho služby ze strany ostatních klubů. Jsem velmi rád, že se nakonec rozhodl přestoupit do Jagiellonie," pochvaluje si sportovní ředitel Lukasz Maslowski v rozhovoru pro klubový web

Související obsah

​Jagiellonie momentálně okupuje v polské Ekstraklase 15. místo a na sestupové 16. místo má náskok pouhé dva body. "Tento přestup dokazuje, že rozhodně neskládáme zbraně, právě naopak. Chceme neustále budovat silnější Jagiellonii a vracet se k momentům, které si tento klub pamatuje z doby před pár lety," připomněl Maslowski sezony 2015/2016 a 2016/2017, kdy klub skončil na druhém místě a zahrál si díky tomu předkolo Evropské ligy. 

Sparta si v MOL Cupu zahraje proti Slovanu Liberec:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události