Tenis

Kyrgios vyvázl u soudu bez trestu. I když vinu přiznal, soud obvinění zamítl

Australský tenista Nick Kyrgios byl obviněn z napadení své bývalé přítelkyně. Soud ho nyní zprostil obvinění, přestože přiznal, že ženu při hádce srazil k zemi.

Tenista Nick Kyrgios byl obviněn z incidentu se svou bývalou přítelkyní. V lednu 2021 strčil do Chiary Passariové po hádce před jejím bytem. Ta spadla na zem a odřela si koleno a také ji prý bolelo rameno. Kyrgiosova expřítelkyně incident nahlásila o deset měsíců později, kdy se pár definitivně rozešel.

Právníci australského tenisty se odvolávali na jeho duševní zdraví. Podle psychologa trpěl opakujícími se depresemi, měl pocity viny i sklony k sebepoškozování. "S duševním zdravím je to těžké. Život se může zdát zdrcující, ale zjistil jsem, že vyhledání pomoci a práce na sobě mi umožnily cítit se lépe a být lepší," napsal Kyrgios na svých sociálních sítích.

Soudkyně ho zprostila obvinění, i když sám tenista přiznal, že svou bývalou partnerku shodil. Soudkyně uznala, že závažnost věci je nízká, a naznačila, že u Kyrgiose nehrozí opakování trestné činnosti.

Související obsah

​"Vím, že to nebylo v pořádku, a upřímně se omlouvám za bolest, kterou jsem způsobil," vyjádřil se Kyrgios na svých sociálních sítích.

V současnosti se 27letý tenista zotavuje z operace kolena, kvůli které přišel o první grandslam sezony ve své domovské zemi. "Nyní se hodlám soustředit na zotavení ze zranění a posun vpřed nejlepším způsobem, jakým to půjde," dodal Kyrgios.

Bouřlivák Kyrgios měl problémy už po loňském Wimbledonu, kdy ho žalovala polská fanynka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události