Tenis

Strýcová se vrací na kurty, chce si ještě zahrát Wimbledon a US Open

Barbora Strýcová se vrací k tenisu. Před necelými dvěma roky oznámila konec kariéry. Hlavním důvodem jejího odchodu z kurtů bylo těhotenství. Teď se však Strýcová vrací na kurty. Už trénuje a plánuje účast na Wimbledonu.

Wimbledonská vítězka ve čtyřhře Barbora Strýcová na jaře 2019 ukončila svou kariéru, když čekala svého syna Vincenta.

Teď se ale česká tenistka vrátí na kurty. Prozradila to na svém instagramu, kde sdílela video z přípravy na návrat. A na kurtu se potkala i s Petrou Kvitovou.

V příspěvku také Strýcová naznačila, že její návrat bude jen dočasný. "Chtěla bych se vrátit na kurty někdy v létě, asi na Wimbledon a turnaje před Wimbledonem, ideálně na trávu. Pak bych chtěla ještě hrát turnaje v Americe a US Open a nějaké turnaje před tím. A ještě třeba Prahu," vylíčila své plány Strýcová v rozhovoru pro TN.cz

Už před necelými dvěma lety si česká tenistka nechala i zadní vrátka, protože si zažádala o chráněný žebříček. Tenisté mohou zažádat o chráněný žebříček, když jsou zranění nebo když se jim narodí dítě (pouze u žen). Po návratu jsou pak nasazováni podle průměrného umístění v žebříčku v jejich prvních třech měsících neaktivity. Tenistky, kterým se narodilo dítě, mohou tohoto pravidla využít až tři roky od narození dítěte. Této výhody mohou hráči využívat v prvních 12 turnajích po návratu.

Související obsah

​"Mám 12 turnajů, kdy mám jakoby zmrazený žebříček, který můžu využít, a tak se budu snažit co nejvíc připravit. Nevím, jestli všech 12 využiju, ale chtěla bych si ještě zahrát nějaké svoje oblíbené turnaje, protože si to potřebuju uzavřít v hlavě, a někde něco třeba uhrát," řekla Strýcová.

Vítězka Wimbledonu a olympijská medailistka si chce zahrát své poslední turnaje, ale že by pokračovala dlouhodoběji, o tom neuvažuje. "Bude to takový rozlučkový rok nebo půl roku," dodává 36letá tenistka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události