Další sporty

Český cyklokros se dočkal. Po pěti letech má medaili z mistrovství světa

Český cyklokros se dočkal. Po pěti letech má  medaili z mistrovství světa
Kristýna Zemanová (vpravo) získala bronz na MS v cyklokrosu v kategorii do 23 let | Zdroj: Profimedia

Na mistrovství světa v cyklokrosu v Nizozemsku zajela 19letá Kristýna Zemanová na svůj životní výsledek. V kategorii do 23 let získala bronzovou medaili a ukončila české čekání na cenný kov, které trvalo 5 let.

Cyklokrosařka Kristýna Zemanová předvedla na MS v nizozemském Hoogerheide svůj životní výkon. V kategorii žen do 23 let obsadila třetí místo a ukončila čekání Česka na medaili. 

Naposledy se podařilo získat medaili Tomáši Kopeckému v roce 2018 v kategorii juniorů. Ten byl v nizozemském Valkenburgu stříbrný. V elitní kategorii získala naposledy pro Česko medaili v roce 2017 Kateřina Nash, která dojela na třetím místě. Mezi muži naposled dosáhl na medaili Zdeněk Štybar, který vyhrál MS v roce 2014.

Související obsah

"Jsem strašně šťastná, vůbec nevím, co mám říct. Tohle byl vždycky můj sen a vůbec mi nedochází, co se vlastně stalo. Je to neuvěřitelný," řekla Zemanová v rozhovoru po závodě.

Česká závodnice dojela se ztrátou minuty a 32 sekund na první Nizozemku Van Anrooijovou. Druhá skončila Britka Bäckstedtová, která ztratila na první závodnici 33 sekund.

Belgický cyklista van Aert si zkusil závod proti formuli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události