Plzeň otočila skóre s Brnem. Spartě k výhře nad Boleslaví pomohla zimní posila

Kaan Kairinen se raduje z gólu | Zdroj: Profimedia

Viktoria Plzeň má za sebou hodně těžký zápas se Zbrojovkou Brno. Na jejich hřišti Západočeši dlouho prohrávali 0:1, ale díky dobré druhé půli skóre otočili a po výhře 3:1 berou tři body. Výsledek musela otáčet také Sparta, která doma přivítala Mladou Boleslav. Rychle prohrávala 0:1, ale nakonec zvítězila 4:1.

Zbrojovka se proti Plzni prosadila už v deváté minutě. Hrabina nacentroval z pravé strany, mezi stopery se objevil Michal Ševčík a hlavou poslal míč za Staňka. Po změně stran domácí dokonce zvýšili na 2:0, ale Řezníčkův gól nakonec nebyl kvůli ofsajdu uznán. To byl zlomový moment zápasu, protože minutu na to se Plzeňští radovali z vyrovnání.

Po centru Mosquery měl spoustu času na zpracování Pavel Bucha, který následně poslal míč přesně k tyči. V 69. minutě Západočeši šli do vedení, když se krásnou technickou ranou prosadil Jan Kopic. V 75. minutě navíc dostal domácí Divíšek za šlapák na Kopice červenou kartu. Brno se snažilo i v oslabení vyrovnat a do útoku šel v šesté minutě nastavení i gólman Berkoven. toho Viktorka využila a Adam Vlkanova upaloval na prázdnou branku a neměl problém ji trefit z hranice vápna. Plzeň tak vyhrála 3:1 a na první Slavii ztrácí bod.

Na Spartě se čekalo na gól necelé tři minuty, ale trefila se Mladá Boleslav. Z nějakých 25 metrů se opřel do míče Michal Tomič a jeho pokus po teči skončil až za Kovářem. Jenže o tři minuty později bylo srovnáno. Zimní posila Kaan Kairinen se dostal k ráně zpoza vápna a přízemní střelou nedal Mikulcovi šanci. Letenští v prvním poločase ještě otočili skóre. Po faulu Tomiče na Haraslína byl nařízen pokutový kop, který precizně proměnil Ladislav Krejčí.

Výhru si Sparta definitivně pojistila v poslední desetiminutovce. Střídající Martin Minčev se dostal za obranu hostů a bez problémů prostřelil Mikulce. V páté nastavené minutě našel krásnou přihrávkou Kairinen opět Martina Micheva, který si obhodil soupeřova gólmana a pečetil na konečných 4:1.

​Na Střeleckém ostrově se nedařilo českobudějovickému Dynamu, které s Libercem prohrálo 0:2 a je aktuálně na 13. místě. Liberec je osmý. Dařilo se Bohemians. Pražané porazili Hradec Králové 2:0 a jsou aktuálně na čtvrté příčce. Východočechům patří šesté místo.