Další sporty

Irving si vymodlil výměnu. V NBA se stěhuje za hvězdným Dončičem

Irving si vymodlil výměnu. V NBA se stěhuje za hvězdným Dončičem
Kyrie Irving v dresu Brooklynu | Zdroj: Profimedia.cz

Basketbalový rebel a jeden z nejlepších hráčů současnosti Kyrie Irving podle zámořských médií potřetí v rámci NBA přestoupí. Třicetiletý rodák z Austrálie o výměnu požádal a vedení Nets ho údajně mělo vyměnit do Dallasu Mavericks, kde září Luka Dončič.

S Irvingem jsou poslední měsíce vleklé problémy. Minulý rok vynechal několik zápasů kvůli odmítání vakcíny a mluvilo se již v minulém ročníku o tom, že by Irving hvězdný Brooklyn opustil. To se ale nakonec nestalo. 

Olympijský vítěz z roku 2016 se loučí až nyní. Irving informoval vedení Nets, že nepodepíše novou smlouvu v červenci a preferuje odchod ještě před uzávěrkou přestupů (9. února). Celek z Brooklynu tak rychle jednal a domluvil se na výměně s Dallasem. 

Související obsah

Za hvězdného, ale problémového hráče vysolí Dallas pořádnou protihodnotu. Do Brooklynu totiž jde skvěle hrající Spencer Dinwiddie, Dorian Finney-Smith, první výběr v draftu a několik výběrů ve druhém kole. O Irvinga měly zájem také celky Los Angeles Lakers, Phoenix Suns a Los Angeles Clippers. 

Příchod Irvinga má pomoci také hvězdnému Dončičovi. Slovinec totiž svůj tým po odchodu Jalena Brunsona do New Yorku Knicks táhne bodově téměř sám. Irving by mu s tímto měl výrazně pomoci.

V minulém roce Irving ukázal prostředníček fanouškům Bostonu, za který kdysi hrál:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události