Hokej

To se jen tak nevidí. V zámoří uchvátila bitka gólmanů, jedním z aktérů byl i Čech

To se jen tak nevidí. V zámoří uchvátila bitka gólmanů, jedním z aktérů byl i Čech
Český hokejový brankář Lukáš Pařík | Zdroj: Profimedia.cz

Že se na ledě občas strhne bitka mezi hráči, není až tak neobvyklé. Že se jejími aktéry stanou brankáři, už se naopak jen tak nevidí. A právě na takový moment došlo o víkendu v zámořské East Coast Hockey League. V zápase mezi Utahem Grizzlies a celkem Allen Americans se do sebe pustili Chase Perry a Lukáš Pařík. A český talent protivníkovi ukázal, zač je toho loket.

Zápas mezi Grizzlies a Americans byl hodně vyhrocený, a tak nebyla nouze ani o několik šarvátek. Hlavním aktérem té největší byl jednadvacetiletý český brankář Lukáš Pařík, který hájí barvy Utahu. 

Ten v třeskuté bitvě neváhal po závěrečné siréně vyrazit přes celou hrací plochu až do brankoviště soupeře, kde se porval s o pět let starším gólmanem Chasem Perrym. 

Obe pětatřicítky se do sebe pustily hodně neohroženě. Nejprve do sebe šly pěstmi vestoje, Perry následně upadl a český talent mu uštědřil několik ran i na zemi. 

Související obsah

​Z bitky tak nakonec vyšel vítězně a vysloužil si od domácích fanoušků pořádný potlesk. A to přesto, že po pěti inkasovaných brankách přenechal místo mezi třemi tyčemi kolegovi Metcalfovi.

Ten se však připletl do hromadné bitky, která se odehrála tři minuty před koncem, a vyfasoval trest. Do klece Utahu se tak vrátil právě Pařík. Vítězná bitka ale byla to jediné, z čeho měl radost, jeho tým totiž padl vysoko 1:8.

V NHL jsou bitky běžné, v jedné z nich se angažoval i Radko Gudas:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události