Hokej

Nejtvrdší hit sezony v NHL. Trouba poslal Kadriho hlavou na led

Hokejista Calgary Nazem Kadri je známý pro svou tvrdou hru a někdy až zákeřné zákroky. V utkání proti Rangers se stal tentokrát obětí tvrdého hitu. Jacob Trouba ho sestřelil čistě na led a od fanoušků za to sklízí velkou chválu.

Utkání New Yorku Rangers s Calgary Flames bylo plné tvrdých bodyčeků, ale ten nejdrsnější si připsal na konci druhé třetiny kapitán domácích Rangers Jacob Trouba. Do útočné třetiny najížděl Nazem Kadri a chystal si kličku, jenže Trouba si puku nevšímal a rozjel se svým mohutným tělem přímo proti soupeři. Kontakt přišel přímo zepředu a Kadri po něm okamžitě vylétl do vzduchu, během letu mu spadla helma a po dopadu si dal další ránu hlavou o led.

Svého spoluhráče šel okamžitě bránit Dillon Dube, který se s Troubou porval, ale i když šli na trestnou lavici oba, Dube dostal navíc trest za vyvolání šarvátky a přesilovku Rangers využili Zibanejadovým gólem na 3:2. Po třetí třetině bylo skóre 4:4 a bod navíc vystřelil domácím Lafreniére. 

Dube v tom ale nebyl sám. Už před ním trestali tvrdé hity Tanev a Lucic, jež byli rovněž vyloučeni na dvě extra minuty, což Flames výrazně zkomplikovalo zápas. "Všechno to byly čisté, dobré hity," přiznal po zápase i trenér Calgary Darryl Sutter. "S těmi zákroky nebylo nic špatně, všechno to bylo posouzené správně," dodal Sutter.

Související obsah

​Fanoušky Troubův hit potěšil nejen z čisté lásky k tvrdému čistému hokeji, ale také kvůli tomu, kdo byl obětí zákroku. Nazem Kadri během své kariéry dostal šestkrát dodatečnou stopku za zákeřné a brutální zákroky. Naposledy v roce 2021 dostal osmizápasový trest za úder do hlavy Justina Faulka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události