Další sporty

Zabystřan i většina lyžařů kombinaci na MS nedokončili. Vyhrál Francouz

Zabystřan i většina lyžařů kombinaci na MS nedokončili. Vyhrál Francouz
Jan Zabystřan | Zdroj: Profimedia

Hned 32 závodníků nedokončilo alpskou kombinaci na mistrovství světa ve francouzském Courchevelu. Mezi nimi byl i český závodník Jan Zabystřan, který po 22. místě ve sjezdu udělal chybu ve slalomu, kvůli čemuž se nedostal do cíle. Z vítězství se raduje domácí Alexis Pinturault, který si v prvním kole dokázal udělat dostatečný náskok, jenž ve slalomu udržel.

Mezi největší favority na vítězství v kombinaci patřil Rakušan Marco Odermatt, který ale zřejmě doplatil na nezvykle vysoké startovní číslo. Organizátoři jej na trať poslali až mezi outsidery jako 31. v pořadí a vedoucí muž Světového poháru neprojel jednu z branek při sjezdu a ze závodu byl diskvalifikován. Z 54 závodníků se do druhého kola podívalo 45 lyžařů. Mezi nimi byl i Jan Zabystřan, kterému patřilo 22. místo se ztrátou 1,95 vteřiny na vedoucího Francouze Pinturaulta.

Slalomová část byla velkým sítem mezi zbylými závodníky. Hned 23 z nich do cíle buďto nedojelo, nebo byli diskvalifikováni. To se stalo i Janu Zabystřanovi, který neprojel třetím měřeným úsekem. Druhé kolo zajel nejlépe Nor Atle Lie McGrath, který se díky tomu v celkovém pořadí posunul na páté místo.

Související obsah

​Pořadí na prvních třech místech se ale nezměnilo. Z celkového vítězství se raduje Alexis Pinturault, který uhájil těsné vedení před Rakušany Marcem Schwarzem a Raphaelem Haaserem. Obhájce titulu Johannes Strolz po 29. místě ve sjezdu nedojel do cíle slalomové části. 

Konečné výsledky

1. Alexis Pinturault (FRA) 1:53,31
2. Marco Schwarz (AUT) +0,10
3. Raphael Haaser (AUT) +0,44
4. River Radamus (USA) +0,69
5. Atle Lie McGrath (NOR) +0,72
6. Loïc Meillard (SUI) +1,20
7. Tobias Kastlunger (ITA) +2,99
8. Albert Ortega (ESP) +3,50
9. Erik Arvidsson (USA) +4,43
10. Ryan Cochran-Siegle (USA) +5,25

...

Jan Zabystřan 2. kolo nedojel

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události