Další sporty

Soukalová se vrací do lyžařské stopy. Biatlonistka se zúčastní slavného závodu

Soukalová se vrací do lyžařské stopy. Biatlonistka se zúčastní slavného závodu
Gabriela Soukalová | Zdroj: Profimedia

Bývalá česká biatlonistka Gabriela Soukalová se v únoru zúčastní slavného běžkařského závodu Jizerská padesátka, kde bude startovat ve firemních štafetách. Na startu se potká také se svou maminkou, která má na kontě tři olympijské medaile z běžeckého lyžování.

Jizerská padesátka se letos uskuteční od 9. do 13. února. Na startu se objeví bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová, která v květnu 2019 ukončila profesionální kariéru. Tohoto závodního víkendu se zúčastní už potřetí. "Pravdou je, že jsem jela celkem dva závody, ale na ten hlavní jsem si netroufla. Nechtěla jsem pokazit rodinné skóre," vysvětluje Soukalová své důvody na instagramu. 

"Moje maminka ji totiž zvládla v dobách, kdy závodila na profesionální úrovni, vyhrát rovnou třikrát. Je mi velkou ctí, že vedle ní, mého celoživotního vzoru, můžu tentokrát stát na startu v rámci firemních štafet Jizerské padesátky," prozradila Soukalová s tím, že budou proti sobě stát jako soupeřky. "Nejedeme za stejný tým. Mamka jede s kamarádkami, se kterými kdysi získaly stříbro ve štafetě na olympiádě v Sarajevu 1984," řekla.

Související obsah

Na Jizerskou padesátku se Soukalová velmi těší. "Závod pro mě není jen tratí, je to cesta. Často nelehká, stejně jako život. Ten její nebyl nikdy nikým prošlapán. Občas to byla spíš cesta přes hory, a přesto vše zvládla s grácií dámy, lehkostí múzy a ženy, která mi je a bude vždy inspirací," dodala na závěr. 

Gabriela Soukalová je také velmi dobrou zpěvačkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události