Po podzimním vrcholu sezony už za dva týdny odstartuje nový ročník parkurové Global Champions League, která na úvod zamíří do katarského Dauhá. Pořadatelé soutěže nyní odtajnili složení jednotlivých týmů, mezi nimiž nechybí ani Prague Lions s Annou Kellnerovou, Nielsem Bruynseelsem a Pieterem Devosem. Ty navíc doplní trio nových jezdců.
Soutěž, která odstartuje za 14 dní v Kataru, původně měla 12 týmů. Startovní pole se ale od nové sezony rozrůstá na 16 celků. Mezi nováčky patří Istanbul Warriors, Mexico Amigos, Riyadh Blue a Riesenbeck International. Poslední zmíněný ale vznikl jen přejmenováním celku Berlin Eagles.
V uplynulých měsících probíhaly pečlivé přípravy a mezi závodníky a týmy se uskutečnila řada jednání. Trenéři, manažeři a majitelé se totiž snažili získat co nejlepší jezdce. Složení jednotlivých celků tak prošlo velkou obměnou.
Aby také ne. Celkové dotace na Global Champions League pro nadcházející sezonu se vyšplhaly na více než 36 milionů eur, což je asi přes 853 milionů korun. Na závěrečném mítinku v Praze se pak bude soutěžit o deset milionů eur (přibližně 237 milionů).
"K vítězství ve finále GCL a Super Cupu GCL bude zapotřebí výjimečných týmových výkonů, odměnou však bude ohromující finanční odměna. Našim fanouškům chceme nabídnout opět to nejlepší v parkurovém skákání. Těšit se mohou v rámci vysílání GCTV na nové funkce využívající nejnovější technologie, které obohatí zážitek ze sledování," uvedl prezident Global Champions Jan Tops.
Na nový ročník proto zbrojili i Prague Lions. K Anně Kellnerové, Nielsi Bruynseelsovi a Pieteru Devosovi totiž přibyla trojice dalších jezdců – Thibeau Spits z Belgie, Fernando Martinez Sommer z Mexika a Johnny Pals z Nizozemska.
Protože chtějí pořadatelé rozvíjet jezdecké talenty, musí mít každý tým jednoho závodníka do 25 let. První závodní víkend se uskuteční 2.–4. března v Dauhá, v dubnu se podnik přesune do Miami a Mexika. V květnu Global Champions League hostí Madrid, v červnu proběhnou hned čtyři akce – v Ramatuelle / St. Tropez, Cannes, Stockholmu a Paříži. Červenec bude patřit Monaku a Riesenbecku a srpen Londýnu a Valkenswaardu. Na podzim pak jezdce čeká Řím a New York.
Závěr základní části proběhne v Rijádu koncem října a v polovině listopadu (16.–19. 11. 2023) jezdci dorazí tradičně do Prahy na Prague Playoffs v O2 areně.
Na konci loňského roku Prague Lions v Prague Playoffs neuspěli: