Hokej

Velká rošáda v NHL. Kapitán St. Louis se stěhuje do Toronta

Kluby Toronto Maple Leafs, St. Louis Blues a Minnesota Wild se v pátek domluvily na velké výměně, jejímž hlavním předmětem je už bývalý kapitán Blues Ryan O’Reilly. Nejužitečnější hráč play-off 2019 se přesouvá do Toronta.

Toronto před play-off přivedlo zkušenou posilu. O’Reilly byl v roce 2019 vyhlášen nejužitečnějším hráčem play-off a pomohl Blues získat Stanley Cup. Letos mu běží poslední rok sedmileté smlouvy, kterou podepsal s Buffalem Sabres. Jak už to ale bývá, přestup takové hvězdy není nic jednoduchého. Podívejte se:

St. Louis Blues za svého kapitána dostane:

  • útočníka Michaila Abramova z Toronta
  • útočníka Adama Gaudetta z Toronta
  • volbu Toronta v prvním kole draftu 2023
  • volbu (původně Ottawy) ve třetím kole draftu 2023
  • volbu Toronta ve druhém kole draftu 2024
  • od Minnesoty Wild práva na 21letého Joshe Pillara

St. Louis si ale ponechá 50 % O’Reillyova platu. Minnesota Wild si ponechá 50 % ze zbývajícího O’Reillyova platu (tedy 25 % z původní sumy). Nová posila tak bude Toronto stát jen 41 milionů korun. Minnesota za ulevení klubové pokladnici od Toronta na oplátku dostane čtvrté kolo draftu v roce 2025.

Letos O’Reilly za 40 zápasů nasbíral 19 bodů (12 gólů a 7 asistencí). Poprvé v NHL nastoupil v sezoně 2009/10 v dresu Colorada. Za čtrnáct sezon odehrál 978 zápasů, ve kterých se postaral o 691 bodů (data ke dni 18.2.2023). Z Blues odchází po čtyřech a půl letech. 

Zatímco se tři týmy domlouvaly na výměně, Connor McDavid překonal hranici 100 bodů v základní části. Podívejte se na bod (asistenci) číslo 100:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události