APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Sergio Ramos oznámil konec v reprezentaci. Nechce ho ani nový trenér

Sergio Ramos
Sergio Ramos | Zdroj: Profimedia

Obránce PSG Sergio Ramos vydal prohlášení, ve kterém oznamuje konec ve španělské reprezentaci. Bývalý kapitán Španělska se poslední dobou neobjevoval v reprezentačním výběru a ani nový kouč ho do národního týmu nechce.

Bývalý kapitán Realu Madrid nehrál za Španělsko už dva roky, protože ho předchozí trenér Luis Enrique neustále vynechával. Existovala však naděje, že nový šéf reprezentace Luis de la Fuente 36letého hráče povolá do národního týmu při březnové nominaci na kvalifikační boje o Euro 2024.

Podle stránek španělského národního týmu se ho však de la Fuente rozhodl nepovolat, což potvrdil i sám Ramos, a proto v prohlášení na svých sociálních sítích oznámil, že v reprezentaci končí.

"I nadále budu z domova fandit své zemi s nadšením privilegovaného člověka, který mohl hrdě 180krát reprezentovat. Z celého srdce děkuji vám všem, kteří ve mě vždy věřili," napsal Ramos na svém twitteru. K tweetu také přiložil dlouhé prohlášení, ve kterém vysvětluje, že s těžkým srdcem musí opustit reprezentaci, protože nebude hrát ani pod novým koučem.

"Ráno mi volal současný trenér a informoval mě, že nejsem součástí jeho plánů, nehledě na to, jak budu hrát nebo co udělám ve své kariéře," posteskl si Ramos ve svém prohlášení.

Související obsah

​Ramos debutoval ve španělské reprezentaci již v roce 2005, kdy byl ještě teenagerem. Za svou zemi pak odehrál 180 zápasů a byl součástí týmu, který vyhrál mistrovství světa v roce 2010 a mistrovství Evropy v letech 2008 a 2012.

V poslední době je Ramos už druhým hráčem ze "zlaté generace", který končí. V prosinci oznámil konec v reprezentaci Sergio Busquets.

Sergio Ramos i ve svých 36 letech pravidelně nastupuje v základní sestavě PSG:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události