Hokej

Jakub Vrána mění v NHL angažmá. Český útočník jde do St. Louis

Český útočník Jakub Vrána, který letos prošel asistenčním programem NHL, je dalším českým hráčem, který odchází z Detroitu. Odchovanec hokeje v Letňanech jde do St. Louis za Dylana McLaughlina a sedmé kolo draftu v roce 2025.

Ze středy na čtvrtek odešel z Red Wings český obránce Filip Hronek, nyní mění dres i další hráč ze středu Evropy. Jakub Vrána si v letošním ročníku prošel náročným obdobím, ale zvládl se vrátit a dostal se opět do sestavy Red Wings. 

Generální manažer Steve Yzerman ale pokračuje ve výprodeji a po Hronkovi a Bertuzzim mění i Vránu, který nejspíše neměl velkou podporu v organizaci. Odchovanec hokeje v Letňanech jde do St. Louis Blues, které za něj bude platit pouhých 50 % platu. 

Související obsah

Red Wings získali Dylana McLaughlina, který je spíše hráčem na farmu. Do jednoho z nejtradičnějších celků míří ještě sedmé kolo draftu v roce 2025. Podruhé v kariéře tak český forvard změní dres, platnou smlouvu má ještě na další sezonu. 

Vítěz Stanley Cupu z roku 2018 letos naskočil v NHL do pěti utkání, ve kterých nasbíral dva body za gól a asistenci. Na farmě odehrál celkem 17 duelů, dal šest branek a přidal pět asistencí. 

Takto Jakub Vrána mluvil pro TV Nova po posledním zápase:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události