Fotbal

Chvála i výsměch. Nové logo Teplic budí vášně mezi fanoušky

Chvála i výsměch. Nové logo Teplic budí vášně mezi fanoušky
Stadion FK Teplice | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalový klub FK Teplice představil nové logo a novou vizuální identitu, se kterými vstoupí do příští sezony. Logo kombinuje prvky z historických podob klubového znaku. Názory na nový znak se liší, některým se moc líbí, jiní se mu vysmívají.

Fotbalové Teplice mění své logo. To nové má odkazovat na podobu několika historických znaků teplického fotbalu a hledat mezi nimi jednotící linku.

Modrá plocha s výraznými počátečními písmeny názvu klubu se hlásí k počátkům organizovaného fotbalu ve městě Teplice a k tradici největšího tamního prvorepublikového klubu Teplitzer FK 03. Tvar ve formátu štítku je inspirován podobou prvního znaku současného klubu (tehdy měl název SK Teplice-Šanov). Tato podoba byla používána v letech 1945–1948.

Z novodobého loga FK Teplice, představeného v roce 1995, přejímá lem ve žluté barvě klubu a obnovený typografický motiv ve střední části. Ke změně loga došlo v tomto roce právě kvůli výročí 120 let od založení Teplitzeru FK 03.

Klub kromě toho mění také vizuální identitu, takže se v novém stylu sjednotí loga pro další aktivity klubu, ale třeba i pro název stadionu. 

"Můj děda a táta klubu fandili, táta do Teplic na fotbal i jezdil. Navíc sbíral sportovní odznaky. Věřím, že fanoušci vezmou logo za své a přiroste jim k srdci," řekl pro klubové stránky tvůrce loga Karel Hejkal. 

Související obsah

"​Říkal jsem si, jak to dopadne, ale musím říct, že mě to mile překvapilo. Přináší to svěží vítr do českých luhů a hájů," napsal jeden z přispěvatelů pod oznámením nové identity. "No konečně, je to dobré, moderní, jednoduché," napsal další komentující. 

Ne každému se ale nové logo líbí. "Tak tohle je hodně dobrý vtip. Jste stáhli někde nějaký template a nabarvili ho do svých barev, ne?" vysmívá se pod příspěvkem jeden z komentujících. "Nevím no. Taková změna, aby byla změna. Něco jako Juventus. Spíš horší," napsal další. 

Teplice budou nové logo i vizuální identitu užívat od příští sezony.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události