Hokej

Nejdřív škola, pak hokej. Hokejová jednička Slafkovský maturuje na Slovensku

Nejdřív škola, pak hokej. Hokejová jednička Slafkovský maturuje na Slovensku
Juraj Slafkovský v dresu Montrealu | Zdroj: Profimedia

Talentovaný slovenský útočník Juraj Slafkovský svému Montrealu v NHL sice pomáhat nemůže kvůli zranění, svůj volný čas ale využívá produktivně. V těchto chvílích totiž na Slovensku plní státní maturitní zkoušku. I když si osmnáctiletý hokejista může v následujících letech vydělat v nejlepší hokejové lize světa velké peníze, je vidět, že vzdělání přikládá velkou váhu.

Nejeden hokejista nebo fotbalista se rozhodl, že nebude pokračovat ve studiu a bude se věnovat naplno kariéře sportovce. Jakmile přijde zranění a konec kariéry, tak je to pro tento typ hráčů velký problém. A toho si je pravděpodobně dobře vědoma slovenská draftová jednička z roku 2022 Juraj Slafkovský. Ten je vyřazený do konce sezony kvůli zranění v dolní části těla.

Slafkovský tak aktuálně skládá maturitní zkoušku na Soukromé střední sportovní škole v Košicích. Na sociálních sítích zveřejnil tento vzdělávací institut fotografii, jak hokejista Habs sedí v poslední lavici a netrpělivě čeká na test.

Juraj Slafkovský u maturity | Zdroj: Soukromá střední sportovní škola v Košicích se svolením

"Jelikož jsem nemohl chodit do školy na denní studium, tak jsem se každý rok snažil dohnat zmeškané hodiny. A na konci roku jsem pak dělal individuální zkoušky," nechal se v minulosti slyšet bronzový medailista z olympijských her v rozhovoru pro web cas.sk.

Slafkovský aktuálně skládá zkoušku ze slovenského jazyka a literatury. V rámci slohové práce měli žáci u našich sousedů čtyři témata. Jedno z nich neslo název: Hleděl jsem jako vyoraná myš… Pokud si Juraj Slafkovský vybral toto téma a vyprávěl o svém působení v nejstarším klubu NHL, tak nemohl dopadnout jinak než na výbornou.

Takto dal Juraj Slafkovský svůj první gól v NHL:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události