Hokej

Brankář v NHL se neudržel a šel se rvát. Bitku s jeho protějškem sudí nedopustili

Noční zápas NHL mezi St. Louis Blues a Minnesotou Wild toho nabídl hodně. Dva góly českého hokejisty Jakuba Vrány, celkově 13 branek a málem i bitku gólmanů.

Vše přišlo ve 33. minutě. Stav byl v tu chvíli 4:4, ale hosty poslal do vedení podařenou střelou z pravého kruhu Ryan Hartman. Ten při oslavách škobrtl o domácího gólmana Jordana Binningtona a už to bylo. Právě Binnington se rozjel směrem na Hartmana a srazil ho k zemi.

V tu chvíli se strhla pořádná mela. Ze druhé strany hřiště přijel dokonce i brankář Marc-André Fleury, který se chtěl Binningtonovi postavit. Fanoušci pěstních soubojů už si mysleli, že si přijdou na své. Jenže k jejich smůle se tak nestalo.

Související obsah

​Dříve než se do sebe oba gólmani stačili pustit, přijeli čároví rozhodčí a rozčílené borce od sebe dokázali udržet. Brankář Minnesoty nakonec dostal dvě minuty, stejně jako gólman St. Louis. Oba dostali shodný trest za opuštění brankoviště v průběhu šarvátky. Jenže Binningtonovi k tomu přidali trest na pět minut plus do konce utkání za nesportovní chování. Nyní navíc musí čekat, jaký postih dostane od NHL.

"Nejsem překvapený. Už jsem viděl Jordana udělat pár podobných věcí. Proto jsem tam hned jel. Ani jsem se moc dlouho nerozmýšlel," řekl po zápase Fleury, který byl po duelu o poznání spokojenější, jelikož jeho tým vyhrál 8:5.

"Nepřekvapilo mě, že Fleury přijel. Respektuji ho. Byla to naše chvíle. Je to legendární brankář a to, že tam jel, o něm hodně prozrazuje," prozradil Binnington.

Související obsah

​Ten se také rozpovídal i o Ryanu Hartmanovi. "Všichni víme, jaký je to hráč. Jeho hra se mi líbí. Už nějakou dobu proti němu hraji. Hraje tvrdě a já to respektuji. Není to žádný problém," řekl gólman St. Louis.

Blues letošní sezona příliš nevychází. V Západní konferenci jsou až na 12. místě se 63 body a na play-off tak mohou s největší pravděpodobností zapomenout. Naopak Minnesota je s 86 body na Západě čtvrtá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události