Fotbal

Ronaldo a zaměstnanci: Portugalec má ve smlouvě i klauzuli o smrti

Ronaldo a zaměstnanci: Portugalec má ve smlouvě i klauzuli o smrti
Cristiano Ronaldo v dresu Al Nassru | Zdroj: Profimedia.cz

Slavný portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo si aktuálně užívá luxus v Saúdské Arábii, kde v klubu Al-Nassr pobírá těžko uvěřitelný plat 175 milionů liber (4,7 miliardy korun) ročně. Peníze jdou samozřejmě i jeho zaměstnancům, jako jsou kuchaři nebo ochranka. Jak to ale má se smlouvami se svými zaměstnanci?

Cristiano Ronaldo si v osobním životě zakládá na důvěře, kterou požaduje i od svých zaměstnanců. Před několika lety publikoval magazín Der Spiegel sérii Football Leaks a jeden z dílů byl věnovaný právě Ronaldovi a jeho smlouvám se zaměstnanci.

Všichni jeho "podřízení" musí podepsat dodatek o mlčenlivosti, takzvanou klauzuli o smrti. Ta zní: "Nic o Cristianově soukromém životě nesmí být prozrazeno do 70 let po smrti hráče ani posledního z jeho příbuzných."

Co to znamená v praxi? To znamená, že klauzule se vztahuje i na jeho pět dětí –⁠ Cristiana jr., dvojčata Evu a Matea, Alanu Martinu a Bellu a také matku jeho prvorozeného, ​​jejíž identita je stále neznámá.

Eva a Mateo se narodili náhradním matkám a Alana Martina a Bella Ronaldově manželce Georgině Rodríguezové. Chlapeček Angelo bohužel zemřel při porodu v dubnu loňského roku.

Související obsah

Bývalý hráč Manchesteru United, Juventusu nebo Realu Madrid ale musí řešit také problémy se svými zaměstnanci. Má jich totiž málo. Stále hledá kuchaře, který by jemu a celé rodině vyvařoval v luxusním domě za 17 milionů liber (464 milionů korun), který by měl být dokončený v červnu.

Podle deníku Daily Mail nabízí Ronaldo plat 4 500 liber (123 tisíc korun) měsíčně. Šéfkuchař se však musí specializovat na portugalské speciality a zároveň musí zvládat i celosvětové pochoutky, jako je například sushi.

Ronaldo je obklopen také celou řadou bodyguardů a jedním z nich je i bývalý MMA zápasník Goncalo Salgado. Nechybí ale ani dvojčata Sergio a Jorge Ramalheirovi. Oba dříve pracovali jako vojáci v jednotce speciálních sil v Afghánistánu.

Ronaldo se v posledním zápase za Al-Nassr rozčílil a frustrovaně odkopl míč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události